High5 Challenge - Race 2 - Bala Middle Distance Triathlon June 2004.

PRIZE WINNERS.

TEAM RESULTS.

DB# # First Name Surname Club Age M/F Cat Swim Pos Bike Pos Run Pos Overall Pos Race Cat
714 47 Paul Mountford Black Country Tri 26 M 2 00:30:11 14 02:02:57 1 01:18:34 1 03:51:42 1 MS
884 44 Stephen Bayliss Addiscome CC 25 M 2 00:27:25 5 02:03:22 3 01:22:10 4 03:52:57 2 MS
413 159 Martin Powell 53-12 40 M V1 00:30:07 13 02:04:15 5 01:20:38 2 03:55:00 3 MV
504 80 Marc Laithwaite Bolton Metro 32 M 3 00:32:29 29 02:04:04 4 01:26:18 8 04:02:51 4 MS
729 56 John Newsom U/A 28 M 2 00:28:00 7 02:08:00 8 01:29:32 17 04:05:32 5 MS
684 69 James Cresswell Derby Tri 30 M 3 00:27:58 6 02:03:01 2 01:35:54 44 04:06:53 6 MS
703 40 Andy Ballard Southampton Tri 21 M 1 00:28:05 8 02:08:22 9 01:30:46 21 04:07:13 7 MS
726 119 Antony Gray Derby Tri 35 M 4 00:32:55 34 02:11:21 18 01:23:39 5 04:07:55 8 MS
649 116 Chris Nicholl Scienceinsport.com 35 M 4 00:33:36 38 02:07:30 7 01:28:23 13 04:09:29 9 MS
78 135 Ashley Norie Sheffield Tri 37 M 4 00:30:30 19 02:11:04 17 01:29:23 15 04:10:57 10 MS
718 172 Clive Middleton Brat Club 41 M V1 00:32:36 30 02:09:19 10 01:29:24 16 04:11:19 11 MV
685 118 Ian McLaughin Entrycentral.net 35 M 4 00:29:56 11 02:07:24 6 01:34:42 39 04:12:02 12 MS
768 127 Mathew Stephenson RAFTA 36 M 4 00:31:14 24 02:09:21 11 01:32:20 25 04:12:55 13 MS
573 152 Mark Skelton Derby Tri 39 M 4 00:36:54 72 02:10:35 15 01:25:31 7 04:13:00 14 MS
536 54 Dan Darley U/A 28 M 2 00:36:42 67 02:09:31 12 01:27:05 9 04:13:18 15 MS
871 94 Michael Cunningham Edinburgh Tri 33 M 3 00:29:55 10 02:16:22 28 01:27:21 10 04:13:38 16 MS
146 98 John Holt Multisport 34 M 3 00:33:32 37 02:10:21 13 01:31:58 24 04:15:51 17 MS
692 170 Clive Hughes Derby Tri 41 M V1 00:34:33 46 02:11:03 16 01:30:40 20 04:16:16 18 MV
746 76 Mark Dunstone U/A 31 M 3 00:28:46 9 02:17:34 34 01:30:07 19 04:16:27 19 MS
647 59 Phil Collins Brat Club 29 M 2 00:30:28 18 02:11:54 19 01:34:39 38 04:17:01 20 MS
269 110 Chris Hornung BAD Tri 35 M 4 00:30:56 22 02:12:57 20 01:33:36 33 04:17:29 21 MS
577 81 Chris Biddulph Army Tri 32 M 3 00:00:00 1 02:56:12 182 01:21:43 3 04:17:55 22 MS
578 113 Paul Carmichael U/A 35 M 4 00:34:27 44 02:16:09 27 01:28:05 11 04:18:41 23 MS
592 114 David Biddulph Chorley AC 35 M 4 00:37:47 85 02:13:00 21 01:28:21 12 04:19:08 24 MS
753 192 Preston Eckloff Brat Club 45 M V2 00:00:00 1 02:49:01 172 01:33:29 32 04:22:30 25 MV
736 12 Rachel Horn Cambridge Tri 35 F 4 00:30:22 16 02:18:23 40 01:34:27 36 04:23:12 26 FS
774 238 Seahorse PLC Seahorse PLC Seahorse PLC 105 R Relay 00:37:41 83 02:21:24 57 01:24:25 6 04:23:30 27 RRelay
394 91 Adam Masters Somerset 33 M 3 00:36:39 65 02:18:17 38 01:29:17 14 04:24:13 28 MS
29 87 Jonathan Tyler Cambridge Tri 33 M 3 00:34:41 48 02:16:28 29 01:34:33 37 04:25:42 29 MS
338 79 Paul Ledingham Ironmonger Tri 32 M 3 00:30:36 21 02:16:47 31 01:38:54 59 04:26:17 30 MS
586 136 Paul Freeman Leeds & Bradford Tri 37 M 4 00:32:23 28 02:17:30 33 01:36:43 49 04:26:36 31 MS
579 211 Paul Jurczuk U/A 50 M V3 00:39:15 101 02:15:26 25 01:33:08 30 04:27:49 32 MSV
517 112 Mark Langley Dorking & Mole valley 35 M 4 00:30:25 17 02:19:37 48 01:38:26 57 04:28:28 33 MS
681 214 Brian Palmer Multisport 51 M V3 00:37:36 80 02:19:04 45 01:32:23 26 04:29:03 34 MSV
261 174 Alan Connor Wrecsam Tri 41 M V1 00:40:58 119 02:10:22 14 01:38:09 56 04:29:29 35 MV
565 226 Christopher Domoney Colne Tri 55 M V4 00:35:15 52 02:25:28 83 01:29:59 18 04:30:42 36 MSV
869 129 Koen Van de Kerkhof Edinburgh Tri 36 M 4 00:32:51 33 02:19:01 44 01:39:41 63 04:31:33 37 MS
751 196 Paul Deering U/A 46 M V2 00:40:41 117 02:19:13 47 01:32:24 27 04:32:18 38 MV
593 66 Steve Golla Chiltern 30 M 3 00:34:45 49 02:17:50 36 01:40:34 66 04:33:09 39 MS
97 168 Paul Mason Chorley AC 41 M V1 00:33:53 43 02:19:06 46 01:40:52 68 04:33:51 40 MV
292 147 Andy Stephenson Bolton Metro Fire Service 39 M 4 00:40:25 113 02:18:16 37 01:35:11 42 04:33:52 41 MS
214 71 Graham Hahn Rochdale Tri 31 M 3 00:31:04 23 02:18:38 42 01:44:18 78 04:34:00 42 MS
59 166 David Winder U/A 41 M V1 00:36:18 60 02:23:50 76 01:34:45 40 04:34:53 43 MV
334 178 Patrick Berkhold Leeds & Bradford Tri 42 M V1 00:36:44 68 02:22:56 67 01:35:48 43 04:35:28 44 MV
712 41 Tom Broadbent Leisure Lakes RT 21 M 1 00:35:14 51 02:13:29 23 01:47:01 91 04:35:44 45 MS
876 164 John Hey West Pennine Road Club 40 M V1 00:39:34 102 02:17:15 32 01:39:06 60 04:35:55 46 MV
723 173 Brian Phillips Club 69 41 M V1 00:31:18 25 02:33:00 124 01:31:56 23 04:36:14 47 MV
358 65 Gary Marks U/A 30 M 3 00:33:29 36 02:26:52 93 01:36:01 46 04:36:22 48 MS
682 218 Chris Pedley Black Country Tri 52 M V3 00:36:23 62 02:13:13 22 01:47:09 92 04:36:45 49 MSV
428 213 Peter Davies Fontygary 51 M V3 00:41:04 120 02:22:48 66 01:33:21 31 04:37:13 50 MSV
904 236 Steve Lumley Birmingham Uni 39 M 4 00:32:48 32 02:25:33 84 01:39:09 62 04:37:30 51 MS
574 180 John Pedder-Roberts Gwent Tri 42 M V1 00:38:10 90 02:21:27 58 01:38:03 55 04:37:40 52 MV
720 190 Tim Taylor Hereford Tri 45 M V2 00:43:05 144 02:23:41 73 01:30:54 22 04:37:40 52 MV
737 5 Rachel Nolan U/A 28 F 2 00:34:30 45 02:25:48 87 01:37:32 54 04:37:50 54 FS
757 42 Toby Hood DeSoto Synergy 24 M 1 00:30:18 15 02:21:57 61 01:45:45 87 04:38:00 55 MS
136 186 David Herne Chorley AC 44 M V1 00:36:13 58 02:25:59 88 01:36:04 47 04:38:16 56 MV
655 144 Daren Haseldine Team Tri UK 38 M 4 00:29:59 12 02:20:17 50 01:48:14 97 04:38:30 57 MS
543 161 Kevin Hamilton Cerist 40 M V1 00:00:00 1 03:01:47 185 01:36:43 49 04:38:30 57 MV
302 111 Andrew Wiggins Triangle Voodoo 35 M 4 00:42:04 135 02:22:32 63 01:34:24 35 04:39:00 59 MS
646 82 Gareth Elfyd Jones Wrecsam Tri 32 M 3 00:32:20 27 02:24:09 77 01:42:45 70 04:39:14 60 MS
529 100 Adam Jackson Sheffield Tri 34 M 3 00:37:59 86 02:21:12 55 01:40:07 64 04:39:18 61 MS
716 171 Paul Cadman Brat Club 41 M V1 00:42:14 137 02:23:12 70 01:33:54 34 04:39:20 62 MV
759 17 Paula Tunnadine Jeffs Wrecsam Tri 40 F V1 00:41:14 124 02:17:46 35 01:40:33 65 04:39:33 63 FV
90 2 Anne Fallows Cardiff Tri 26 F 2 00:33:38 39 02:28:36 101 01:37:20 51 04:39:34 64 FS
271 223 Stuart McGowan U/A 55 M V4 00:38:09 89 02:18:34 41 01:43:52 74 04:40:35 65 MSV
28 95 Michael Stromsoe Serpentine 34 M 3 00:33:44 40 02:30:43 115 01:37:22 52 04:41:49 66 MS
772 128 Dave White Hereford Tri 36 M 4 00:31:59 26 02:18:55 43 01:51:28 114 04:42:22 67 MS
305 204 Graham Blair Chester Tri 48 M V2 00:38:44 96 02:23:10 69 01:40:43 67 04:42:37 68 MV
766 157 Andrew Southall Black Country Tri 39 M 4 00:30:33 20 02:18:19 39 01:54:08 126 04:43:00 69 MS
621 67 Simon Minshull Lomond Tri 30 M 3 00:36:29 64 02:15:57 26 01:50:40 113 04:43:06 70 MS
765 77 Oliver Scott-Tomlin U/A 31 M 3 00:33:03 35 02:24:11 78 01:46:28 88 04:43:42 71 MS
650 125 Brian Tear U/A 36 M 4 00:44:00 156 02:27:53 98 01:32:55 29 04:44:48 72 MS
412 149 Colin Kerfoot Hereford Tri 39 M 4 00:38:35 94 02:23:00 68 01:43:30 72 04:45:05 73 MS
541 195 Nick Farnell Ludlow CC 46 M V2 00:42:07 136 02:16:31 30 01:46:37 89 04:45:15 74 MV
585 200 Russell Clarke Wymondham Tri 47 M V2 00:48:09 180 02:24:31 80 01:32:50 28 04:45:30 75 MV
763 14 Tracy Purbrick U/A 36 F 4 00:37:25 76 02:20:30 51 01:47:43 95 04:45:38 76 FS
860 61 Philp Withers Serpentine 29 M 2 00:45:09 164 02:24:19 79 01:37:26 53 04:46:54 77 MS
745 156 John Drakeley South Yorks Fire 39 M 4 00:42:37 142 02:26:12 90 01:38:43 58 04:47:32 78 MS
601 101 John Todd Adwick Tri 34 M 3 00:38:31 92 02:21:15 56 01:47:53 96 04:47:39 79 MS
672 102 John Rowland NYP Tri 34 M 3 00:36:40 66 02:22:34 64 01:49:15 106 04:48:29 80 MS
853 163 Dave Parker West Yorkshire Fire 40 M V1 00:46:38 174 02:25:45 85 01:36:15 48 04:48:38 81 MV
852 141 Martin Dodd Black Country Tri 37 M 4 00:40:12 110 02:27:24 95 01:41:24 69 04:49:00 82 MS
634 115 Paul Drinkwater Leeds BMX 35 M 4 00:43:52 151 02:21:49 60 01:43:56 75 04:49:37 83 MS
654 46 Mike Brock Cosmic Hill Bashers 26 M 2 00:35:39 55 02:25:13 82 01:49:18 107 04:50:10 84 MS
594 73 Richard Powell DMV AC 31 M 3 00:36:25 63 02:29:44 109 01:44:18 78 04:50:27 85 MS
870 1 Emma Pooley Cambridge Tri 22 F 1 00:37:30 77 02:38:19 148 01:34:45 40 04:50:34 86 FS
769 85 Andy Taylor Hereford Tri 32 M 3 00:41:38 133 02:21:29 59 01:47:33 94 04:50:40 87 MS
403 123 Mike Nisbet U/A 36 M 4 00:39:42 103 02:26:26 92 01:45:03 85 04:51:11 88 MS
717 105 Julian Cross U/A 34 M 3 00:43:26 146 02:23:35 71 01:44:42 83 04:51:43 89 MS
683 117 Karl Chapman WAC 35 M 4 00:39:43 104 02:23:37 72 01:48:55 101 04:52:15 90 MS
752 52 Martin Davies U/A 27 M 2 00:39:59 108 02:21:05 52 01:51:44 116 04:52:48 91 MS
738 8 Amanda Schofield Team MK 33 F 3 00:35:19 53 02:33:29 127 01:44:05 76 04:52:53 92 FS
566 11 Helen MacVicker Leeds & Bradford Tri 35 F 4 00:33:47 41 02:27:47 97 01:51:33 115 04:53:07 93 FS
761 18 Sandra Levet Hemel Hempstead CC 40 F V1 00:41:27 132 02:29:10 105 01:43:04 71 04:53:41 94 FV
643 138 Nick Baker Garforth Wheelers 37 M 4 00:41:19 127 02:19:53 49 01:52:38 118 04:53:50 95 MS
673 153 Vincent Peel Bolton Metro 39 M 4 00:41:16 126 02:33:41 128 01:39:08 61 04:54:05 96 MS
728 55 Tim Legge Command Wing Tri 28 M 2 00:44:54 162 02:25:45 86 01:43:42 73 04:54:21 97 MS
477 86 Chris Smith Wrecsam Tri 32 M 3 00:38:19 91 02:26:03 89 01:50:05 111 04:54:27 98 MS
189 227 Alan Spelling MPS Tri Club 56 M V4 00:36:59 73 02:29:25 108 01:48:33 100 04:54:57 99 MSV
664 4 Zamie Cotterill Brat Club 28 F 2 00:35:09 50 02:32:43 123 01:48:19 98 04:56:11 100 FS
706 103 Sean Ocallagan Cork Tri 34 M 3 00:49:24 184 02:22:41 65 01:44:14 77 04:56:19 101 MS
755 210 Andrew Idle Alfarnatee CD - Spain 49 M V2 00:32:45 31 02:30:29 114 01:53:56 124 04:57:10 102 MV
526 126 Pat Rice Rochdale Tri 36 M 4 00:37:16 74 02:30:14 110 01:49:52 109 04:57:22 103 MS
691 154 Daron Herbert Multisport 39 M 4 00:36:46 70 02:27:09 94 01:53:44 121 04:57:39 104 MS
283 145 Matthew Edwards Chester Tri 38 M 4 00:41:12 123 02:28:48 102 01:48:28 99 04:58:28 105 MS
740 237 Mary & the Fisherman Mary & the Fisherman Mary & the Fisherman 105 R Relay 00:37:33 78 02:35:50 134 01:45:06 86 04:58:29 106 RRelay
567 183 Roger Millen North Wales Fire Service 43 M V1 00:51:33 190 02:23:46 75 01:44:31 81 04:59:50 107 MV
237 63 William Millard Manchester Tri 30 M 3 00:36:44 68 02:27:32 96 01:56:22 132 05:00:38 108 MS
713 75 Paul Hughes Black Country Tri 31 M 3 00:36:15 59 02:29:03 104 01:55:59 131 05:01:17 109 MS
735 70 David Evans 2 Chester Tri 30 M 3 00:40:40 116 02:33:09 125 01:47:30 93 05:01:19 110 MS
87 179 Gary Heppleston U/A 42 M V1 00:43:58 155 02:28:23 100 01:49:08 104 05:01:29 111 MV
669 201 Martin Sowery Leeds & Bradford Tri 47 M V2 00:45:39 169 02:21:10 54 01:55:07 128 05:01:56 112 MV
433 13 Marie Dawson Lincoln 36 F 4 00:40:19 112 02:30:23 111 01:52:20 117 05:03:02 113 FS
359 148 Peter Cobb Wrecsam Tri 39 M 4 00:38:06 88 02:31:38 121 01:53:48 123 05:03:32 114 MS
518 219 John Nicholls Multisport 53 M V3 00:40:29 114 02:28:58 103 01:54:41 127 05:04:08 115 MSV
854 239 Pembrokeshire Triers Pembrokeshire 105 R Relay 00:44:48 161 02:43:36 161 01:35:58 45 05:04:22 116 RRelay
762 197 Martin Lugg Derby Tri 46 M V2 00:45:35 168 02:30:24 112 01:48:57 102 05:04:56 117 MV
875 3 Clare Page Wrecsam Tri 27 F 2 00:44:07 157 02:36:46 136 01:44:26 80 05:05:19 118 FS
767 140 Jeremy Stewart U/A 37 M 4 00:34:38 47 02:23:45 74 02:07:20 161 05:05:43 119 MS
336 132 Philip Hobson U/A 37 M 4 00:40:15 111 02:38:38 149 01:46:57 90 05:05:50 120 MS
764 53 David Roscoe RNRMTA 27 M 2 00:35:25 54 02:30:24 113 02:00:48 145 05:06:37 121 MS
259 230 Anthony Law Oasis 57 M V4 00:41:07 121 02:36:53 137 01:49:14 105 05:07:14 122 MSV
122 216 Terry Jones Multisport 52 M V3 00:36:19 61 02:31:33 120 01:59:34 142 05:07:26 123 MSV
734 191 Dave Egginton Black Country Tri 45 M V2 00:46:17 171 02:22:25 62 02:00:24 143 05:09:06 124 MV
568 187 Aled Williams Multisport 44 M V1 00:35:44 56 02:37:10 141 01:57:05 134 05:09:59 125 MV
39 88 Richard Dodgson U/A 33 M 3 00:38:31 92 02:29:10 106 02:02:26 152 05:10:07 126 MS
688 188 Phil Brooks Bristol & District Tri 44 M V1 00:43:35 147 02:37:33 144 01:49:31 108 05:10:39 127 MV
773 9 Sian Williams Pembrokeshire Tri 33 F 3 00:37:35 79 02:38:46 150 01:55:14 129 05:11:35 128 FS
401 220 Dave Taylor Chester Tri 53 M V3 00:41:09 122 02:45:50 166 01:44:39 82 05:11:38 129 MSV
80 229 Mike Jamison Padarn Tri 57 M V4 00:48:18 182 02:26:25 91 01:57:14 135 05:11:57 130 MSV
739 106 Paul Wright Tipton Harriers 34 M 3 00:45:51 170 02:41:38 156 01:44:50 84 05:12:19 131 MS
96 185 Andy Williams RAFTA 44 M V1 00:33:50 42 02:36:56 138 02:02:02 150 05:12:48 132 MV
633 68 John Swinney Chester Tri 30 M 3 00:45:31 167 02:34:30 130 01:53:47 122 05:13:48 133 MS
462 160 Ian Weaver U/A 40 M V1 00:41:24 130 02:32:01 122 02:00:32 144 05:13:57 134 MV
57 206 Peter Timson Chester Tri 48 M V2 00:47:28 176 02:30:57 117 01:55:42 130 05:14:07 135 MV
719 139 Joel Sylvester Edinburgh Tri 37 M 4 00:37:37 81 02:35:47 132 02:00:59 147 05:14:23 136 MS
731 120 Mike Tate Multisport 35 M 4 00:40:06 109 02:31:10 118 02:03:28 155 05:14:44 137 MS
158 130 Neal Prestage Rochdale Tri 37 M 4 00:38:55 97 02:29:19 107 02:07:23 162 05:15:37 138 MS
351 64 Robin Minshull Wrecsam Tri 30 M 3 00:43:16 145 02:24:42 81 02:08:23 164 05:16:21 139 MS
859 142 Matthew Waterhouse U/A 37 M 4 00:39:05 98 02:30:54 116 02:07:50 163 05:17:49 140 MS
324 131 Paul Hitchen Mersey Tri 37 M 4 00:43:54 152 02:35:35 131 01:58:31 139 05:18:00 141 MS
600 58 Chris Cripps Tri Lakeland 29 M 2 00:39:06 99 02:37:47 146 02:01:42 148 05:18:35 142 MS
883 176 Roy Herbst Cambridge Tri 41 M V1 00:44:10 158 02:41:24 155 01:53:14 120 05:18:48 143 MV
89 194 Iain Parsons U/A 46 M V2 00:37:23 75 02:14:28 24 02:27:33 184 05:19:24 144 MV
395 92 Gary Parker U/A 33 M 3 00:43:55 153 02:46:08 168 01:49:56 110 05:19:59 145 MS
622 19 Annette Morris Tri Lakeland 42 F V1 00:42:22 138 02:39:57 153 01:57:58 138 05:20:17 146 FV
164 89 John Nellist West Yorkshire Police 33 M 3 00:42:33 140 02:28:11 99 02:09:55 166 05:20:39 147 MS
223 212 Adrian Dunbar Leeds & Bradford Tri 51 M V3 00:44:59 163 02:37:05 140 01:59:19 141 05:21:23 148 MSV
110 199 Anthony Hall U/A 47 M V2 00:39:50 106 02:38:14 147 02:03:43 156 05:21:47 149 MV
615 93 Mark Ascroft U/A 33 M 3 00:47:09 175 02:21:08 53 02:13:52 174 05:22:09 150 MS
758 207 Nigel Hunter Adwick Tri 48 M V2 00:41:15 125 02:35:48 133 02:07:03 159 05:24:06 151 MV
679 38 Richard Watling Met Police Tri 38 M 4 00:39:11 100 02:38:46 150 02:07:16 160 05:25:13 152 MS
319 182 Leighton Ballett Tri Sport Epping 43 M V1 00:45:27 166 02:53:24 178 01:48:59 103 05:27:50 153 MV
715 104 Paul Bevan U/A 34 M 3 00:47:43 177 02:37:10 141 02:03:09 153 05:28:02 154 MS
840 234 Mike Folland Newark 65 M SV2 00:46:34 173 02:46:56 169 01:56:34 133 05:30:04 155 MVV
599 10 Samantha Ayers Tri Lakeland 34 F 3 00:41:25 131 02:56:07 181 01:52:39 119 05:30:11 156 FS
318 43 Tim Barrett Mersey Tri 25 M 2 00:00:00 1 03:40:09 199 01:50:25 112 05:30:34 157 MS
513 151 Ian Hirst Cambridge Tri 39 M 4 00:47:48 178 02:31:14 119 02:12:49 172 05:31:51 158 MS
48 203 Johnnie Rosie Keighley & Craven AC 48 M V2 00:40:57 118 02:41:47 157 02:10:04 167 05:32:48 159 MV
221 62 Jason Gore U/A 30 M 3 00:39:47 105 02:40:37 154 02:13:12 173 05:33:36 160 MS
657 23 Margaret Sills Team Tri UK 54 F V3 00:39:52 107 02:45:00 164 02:10:32 168 05:35:24 161 FSV
730 60 Guy Richardson U/A 29 M 2 00:44:30 160 02:52:07 175 01:59:14 140 05:35:51 162 MS
754 107 Ian Foster Hereford Tri 34 M 3 00:41:48 134 02:35:52 135 02:18:55 178 05:36:35 163 MS
118 235 Pete Norman Wrecsam Tri 67 M SV2 00:50:08 188 02:45:57 167 02:00:55 146 05:37:00 164 MVV
179 181 Nefyn Williams U/A 43 M V1 00:49:37 185 02:53:54 179 01:53:59 125 05:37:30 165 MV
222 122 Paul White U/A 36 M 4 00:42:29 139 02:44:10 163 02:11:51 170 05:38:30 166 MS
619 233 Richard Clives Westmorland Tri 63 M SV1 00:40:37 115 02:34:16 129 02:24:02 181 05:38:55 167 MVV
24 208 Paul Taylor Rochdale Tri 49 M V2 00:41:20 128 02:45:37 165 02:12:35 171 05:39:32 168 MV
724 228 Ben Barden Trinity 56 M V4 00:43:56 154 02:58:23 183 01:57:39 136 05:39:58 169 MSV
124 222 Mike Pepper Padarn Tri 55 M V4 00:36:49 71 02:47:29 170 02:15:52 177 05:40:10 170 MSV
91 96 Dan Hill U/A 34 M 3 00:54:39 195 02:50:10 173 01:57:50 137 05:42:39 171 MS
132 202 Chris Loney Chester Tri 47 M V2 00:59:38 197 02:42:03 158 02:02:00 149 05:43:41 172 MV
841 198 Peter Jones Multisport 46 M V2 00:38:04 87 02:39:42 152 02:29:15 186 05:47:01 173 MV
476 7 Fiona Lawrence Serpentine 31 F 3 00:42:45 143 02:52:59 176 02:11:32 169 05:47:16 174 FS
514 57 Allan Molyneux Ipswich Tri 29 M 2 00:42:34 141 02:36:59 139 02:28:13 185 05:47:46 175 MS
727 155 Gethin E Jones Team Deviant 39 M 4 00:41:22 129 02:43:21 160 02:23:36 180 05:48:19 176 MS
686 83 Duncan Welton Eton Tri Club 32 M 3 00:51:26 189 02:55:40 180 02:02:08 151 05:49:14 177 MS
704 20 Jayne Calvert Multisport 45 F V2 00:54:38 194 02:50:59 174 02:05:08 157 05:50:45 178 FV
894 45 Gulliver Lovely U/A 25 M 2 00:46:20 172 03:01:49 186 02:03:09 153 05:51:18 179 MS
116 167 Nick Rush Multisport 41 M V1 00:37:39 82 03:05:46 188 02:08:27 165 05:51:52 180 MV
750 231 Mike Ballard Southampton Tri 60 M SV1 00:43:37 148 02:37:20 143 02:31:39 187 05:52:36 181 MVV
293 90 Darren Schlosser Thetriathloncoach.com 33 M 3 00:48:25 183 02:53:03 177 02:14:45 176 05:56:13 182 MS
725 215 Paul Bennett U/A 51 M V3 00:43:51 149 03:00:48 184 02:14:43 175 05:59:22 183 MSV
542 134 Steve Hales Cambridge Tri 37 M 4 00:45:15 165 02:47:59 171 02:26:34 183 05:59:48 184 MS
320 72 Giles Abrey U/A 31 M 3 00:53:56 192 03:02:28 187 02:05:32 158 06:01:56 185 MS
756 232 Ian Hobbs Torrington AC 60 M SV1 00:49:58 187 02:43:41 162 02:33:08 189 06:06:47 186 MVV
705 189 Paul Fletcher Multisport 44 M V1 01:05:19 199 02:37:39 145 02:26:20 182 06:09:18 187 MV
744 51 Luke Bradford Hereford Tri 27 M 2 00:37:42 84 02:33:22 126 03:12:45 198 06:23:49 188 MS
590 221 Stephen Belt Trinity 54 M V3 00:38:38 95 03:07:30 192 02:39:15 192 06:25:23 189 MSV
537 225 Kevin Carley Blackwater Tri 55 M V4 00:44:20 159 03:06:00 189 02:35:03 191 06:25:23 189 MSV
835 175 Frazer Herald Wrecsam Tri 41 M V1 00:49:45 186 03:06:07 190 02:34:31 190 06:30:23 191 MV
393 99 Gerry Maguire Serpentine 34 M 3 00:54:07 193 02:42:34 159 02:53:53 196 06:30:34 192 MS
337 50 Nicholas Robinson Mersey Tri 27 M 2 00:36:08 57 03:24:27 197 02:31:59 188 06:32:34 193 MS
27 165 Martin Brown U/A 41 M V1 00:48:16 181 03:07:10 191 02:42:29 193 06:37:55 194 MV
690 21 Annita Griffiths Multisport 48 F V2 00:47:52 179 03:13:20 194 02:45:46 195 06:46:58 195 FV
121 22 Rosemarie Jones Multisport 50 F V3 00:43:51 149 03:10:06 193 02:54:36 197 06:48:33 196 FSV
591 24 Daphne Belt Trinity 65 F SV2 00:53:09 191 03:20:30 196 02:44:12 194 06:57:51 197 FVV
447 150 Ian Parry U/A 39 M 4 01:02:17 198 03:33:55 198 02:22:25 179 06:58:37 198 MS
427 124 Brian Treadwell Wrecsam Tri 36 M 4 00:58:54 196 03:15:19 195 03:25:31 199 07:39:44 199 MS
DNF
- 6 Martine Verweij U/A 30 F 3 00:39:13 #N/A ####### #N/A 00:00:00 #N/A 00:00:00 #N/A FS
- 15 Sue Stockley Mersey Tri 37 F 4 00:43:03 #N/A 02:52:19 #N/A ####### #N/A 00:00:00 #N/A FS
- 16 Tracey Haseldine Team Tri UK 37 F 4 00:39:49 #N/A 02:33:13 #N/A ####### #N/A 00:00:00 #N/A FS
- 48 Peter Swaine Science in Sport.com 26 M 2 00:27:22 #N/A 02:11:04 #N/A ####### #N/A 00:00:00 #N/A MS
- 49 Neil Adair U/A 27 M 2 00:41:49 #N/A 03:01:09 #N/A ####### #N/A 00:00:00 #N/A MS
- 84 Stephen Clark East Fife Tri 32 M 3 00:28:10 #N/A ####### #N/A 00:00:00 #N/A 00:00:00 #N/A MS
- 109 Andy Weeks Team Irondog 34 M 3 00:56:52 #N/A ####### #N/A 00:00:00 #N/A 00:00:00 #N/A MS
- 133 Mark Tweedie Manchester Tri 37 M 4 00:28:12 #N/A 02:12:34 #N/A ####### #N/A 00:00:00 #N/A MS
- 162 Simon Ward Thetriathloncoach.com 40 M V1 00:30:12 #N/A 02:19:50 #N/A ####### #N/A 00:00:00 #N/A MS
- 209 Kingsley Child U/A 49 M V2 00:42:39 #N/A ####### #N/A 00:00:00 #N/A 00:00:00 #N/A MV


Return To Results.

Back To Home Page.