High5 Challenge - Race 4 - Denbigh Sprint Triathlon August 2004

Team Results
Category Prizes
# First Name Surname Club Age M/F Cat Swim Pos Bike Pos Run PosPenalties Overall Pos Race Cat
384 Dan Plews Tri UK Gatorade 22 M 1 00:04:32 3 00:39:12 10 00:18:32 1 - 01:02:16 1 MS
364 Ashley Norie Sheffield Tri 37 M 4 00:04:49 6 00:36:56 1 00:20:49 8 - 01:02:34 2 MS
372 Garrie Prosser U/A 40 M V1 00:05:04 12 00:39:55 16 00:18:51 2 - 01:03:50 3 MV
380 Damian Thacker SBR Racing 30 M 3 00:04:46 5 00:37:43 2 00:21:39 12 - 01:04:08 4 MS
354 Mark Russell Bolton Metro 36 M 4 00:06:15 28 00:38:28 4 00:19:47 3 - 01:04:30 5 MS
366 Paul Carmichael U/A 35 M 4 00:05:40 22 00:38:46 7 00:20:15 5 - 01:04:41 6 MS
361 Andrew Pilling Rochdale Tri 38 M 4 00:05:16 16 00:38:46 8 00:21:44 14 - 01:05:46 7 MS
370 Jack Kershaw Rochdale Tri 54 M V3 00:04:51 8 00:39:07 9 00:22:23 21 - 01:06:21 8 MSV
186 Andy Stephenson Bolton Metro Fire Service 39 M 4 00:07:37 95 00:38:33 5 00:20:27 6 - 01:06:37 9 MS
371 Richard Kay U/A 32 M 3 00:04:22 2 00:40:54 26 00:21:56 16 - 01:07:12 10 MS
336 Nick Thomas Oswestry Olympians 33 M 3 00:06:13 27 00:40:18 21 00:20:42 7 - 01:07:13 11 MS
331 Chris Rainford GMC Fire Service 39 M 4 00:07:16 75 00:37:57 3 00:22:02 17 - 01:07:15 12 MS
343 David Winder U/A 41 M V1 00:06:48 45 00:39:31 14 00:21:10 11 - 01:07:29 13 MV
381 Michael Turnbull Chester Tri 21 M 1 00:04:38 4 00:39:58 17 00:22:58 30 - 01:07:34 14 MS
378 Paul Savage SBR Racing 28 M 2 00:04:56 9 00:41:54 41 00:20:50 9 - 01:07:40 15 MS
338 Michael Murray Bolton Metro 42 M V1 00:06:49 46 00:40:49 25 00:20:14 4 - 01:07:52 16 MV
355 Stephen Owen Maldwyn Harriers 31 M 3 00:06:35 39 00:39:15 12 00:22:12 18 - 01:08:02 17 MS
341 James Thomas U/A 31 M 3 00:06:22 29 00:40:28 22 00:21:53 15 - 01:08:43 18 MS
365 Tommy Dawson Cerist 22 M 1 00:04:49 7 00:41:03 27 00:23:48 41 - 01:09:40 19 MS
129 Rob Jones Chester Tri 39 M 4 00:07:24 80 00:38:43 6 00:23:43 39 - 01:09:50 20 MS
334 Tony Cumming Bolton Metro 48 M V2 00:07:09 68 00:39:41 15 00:23:09 33 - 01:09:59 21 MV
158 Bryniau Ants Bryniau Ants Bryniau Ants 105 R Relay 00:08:50 172 00:40:13 20 00:21:07 10 - 01:10:10 22 RRelay
359 Neil Mercer GMC Fire Service 40 M V1 00:05:34 21 00:42:12 45 00:22:29 24 - 01:10:15 23 MV
353 James McFadyen Colne Tri 26 M 2 00:06:30 35 00:41:40 39 00:23:00 31 - 01:11:10 24 MS
13 Chris Winn Wrecsam Tri 30 M 3 00:06:23 30 00:41:07 29 00:23:43 40 - 01:11:13 25 MS
373 Jonathan Britton Warrington Tri 33 M 3 00:05:07 14 00:42:48 52 00:23:33 37 - 01:11:28 26 MS
349 Paul Swallow Rochdale Tri 51 M V3 00:06:46 42 00:39:22 13 00:25:21 87 - 01:11:29 27 MSV
391 Derrick Batty Wrecsam Tri 42 M V1 00:06:51 47 00:40:07 19 00:24:32 58 - 01:11:30 28 MV
363 Matt Cullen Warrington Tri 26 M 2 00:05:27 19 00:41:32 37 00:24:54 69 - 01:11:53 29 MS
392 Paul Williams Wrecsam Tri 31 M 3 00:06:24 31 00:41:25 33 00:24:08 51 - 01:11:57 30 MS
362 Mark Ragan Rochdale Tri 40 M V1 00:05:19 17 00:42:04 42 00:24:55 71 - 01:12:18 31 MV
324 Ian Saddler U/A 26 M 2 00:07:09 67 00:41:22 32 00:23:51 43 - 01:12:22 32 MS
382 Stephen Turnbull Durham Tri 16 M B 00:04:19 1 00:42:35 48 00:25:42 102 - 01:12:36 33 MY
272 Simon Greenwood Chester Tri 38 M 4 00:07:34 91 00:41:22 31 00:23:48 42 - 01:12:44 34 MS
275 David Hutcheon Northern Area Tri 31 M 3 00:07:57 117 00:40:44 24 00:24:03 49 - 01:12:44 35 MS
379 Graham Hahn Rochdale Tri 31 M 3 00:04:59 10 00:43:19 65 00:24:37 60 - 01:12:55 36 MS
5 Richard Hayes Wrecsam Tri 34 M 3 00:09:48 223 00:41:27 35 00:21:43 13 - 01:12:58 37 MS
344 James Hartwright U/A 28 M 2 00:06:30 34 00:42:37 49 00:23:58 46 - 01:13:05 38 MS
333 Ruth Isaacs West Kirby Wobblers 43 F V1 00:06:47 44 00:43:51 80 00:22:28 22 - 01:13:06 39 FV
399 Paul Hooson Wrecsam Tri 42 M V1 00:06:04 25 00:43:39 72 00:23:32 36 - 01:13:15 40 MV
303 Nick Barker Crewe Clarion Wheelers 42 M V1 00:08:08 124 00:42:18 47 00:22:53 29 - 01:13:19 41 MV
278 Anthony Lowe Rochdale Tri 45 M V2 00:06:58 53 00:41:06 28 00:25:21 85 - 01:13:25 42 MV
279 Chris Duoba Rochdale Tri 44 M V1 00:07:29 85 00:40:03 18 00:25:53 108 - 01:13:25 42 MV
180 Paul Savage II' Manchester Tri 36 M 4 00:07:04 58 00:41:11 30 00:25:11 80 - 01:13:26 44 MS
340 Neal Prestage Rochdale Tri 37 M 4 00:06:34 37 00:43:01 55 00:24:15 52 - 01:13:50 45 MS
298 Martin Cleworth Cheshire Police 33 M 3 00:07:30 86 00:41:26 34 00:24:54 70 - 01:13:50 46 MS
306 David Gethin U/A 32 M 3 00:07:13 72 00:41:33 38 00:25:05 76 - 01:13:51 47 MS
305 Nic Wright U/A 44 M V1 00:07:36 92 00:41:29 36 00:25:15 81 - 01:14:20 48 MV
11 John 'Barry' Williams Wrecsam Tri 52 M V3 00:08:33 157 00:40:30 23 00:25:30 91 - 01:14:33 49 MSV
397 Shane Hughes Wrecsam Tri 38 M 4 00:07:06 61 00:44:17 89 00:23:16 35 - 01:14:39 50 MS
124 Mark Threadgold U/A 37 M 4 00:07:32 89 00:43:28 67 00:23:39 38 - 01:14:39 51 MS
184 Stephen Williams 00 Tri 44 M V1 00:08:15 132 00:39:13 11 00:27:22 140 - 01:14:50 52 MV
326 Paul Bevan U/A 34 M 3 00:07:31 87 00:42:39 50 00:24:44 62 - 01:14:54 53 MS
307 Fergus Wiseman Warrington Tri 34 M 3 00:07:15 73 00:43:53 83 00:23:57 45 - 01:15:05 54 MS
357 Andy Williams RAFTA 44 M V1 00:05:00 11 00:44:26 92 00:25:41 101 - 01:15:07 55 MV
12 Sally Kibble Wrecsam Tri 28 F 2 00:06:55 51 00:43:01 55 00:25:15 82 - 01:15:11 56 FS
351 Barry Williams U/A 31 M 3 00:06:32 36 00:42:49 53 00:25:54 110 - 01:15:15 57 MS
304 Tony Jolly Manchester Tri 32 M 3 00:07:34 90 00:43:34 71 00:24:25 56 - 01:15:33 58 MS
398 Iorwerth Jones Wrecsam Tri 58 M V4 00:06:46 41 00:44:18 90 00:24:31 57 - 01:15:35 59 MSV
197 Ian Smallwood Scarab 41 M V1 00:07:36 94 00:45:14 108 00:22:47 27 - 01:15:37 60 MV
270 Gerard Wilkinson Chester Tri 33 M 3 00:07:52 114 00:45:30 113 00:22:17 19 - 01:15:39 61 MS
39 Peter MacGregor Wrecsam Tri 44 M V1 00:08:28 148 00:42:05 43 00:25:06 77 - 01:15:39 62 MV
350 Ian Lloyd Sheffield Tri 44 M V1 00:06:11 26 00:46:46 139 00:22:53 28 - 01:15:50 63 MV
290 Carl Loftus U/A 32 M 3 00:07:38 96 00:43:41 73 00:24:33 59 - 01:15:52 64 MS
268 Paul McLoughlin U/A 41 M V1 00:08:31 154 00:45:02 103 00:22:20 20 - 01:15:53 65 MV
8 Robin Minshull Wrecsam Tri 30 M 3 00:08:05 122 00:43:11 62 00:24:40 61 - 01:15:56 66 MS
329 Robert Wild Rochdale Tri 36 M 4 00:07:00 55 00:45:59 122 00:23:01 32 - 01:16:00 67 MS
319 Nick Lamidey Scarab Tri 32 M 3 00:07:07 63 00:44:37 96 00:24:23 55 - 01:16:07 68 MS
281 Ewan McAslan Rochdale Tri 44 M V1 00:07:46 103 00:43:03 57 00:25:21 87 - 01:16:10 69 MV
16 Paul Mitchell Wrecsam Tri 36 M 4 00:07:04 59 00:43:15 64 00:25:54 111 - 01:16:13 70 MS
167 Gary White Mersey Tri 43 M V1 00:09:15 192 00:43:51 82 00:23:13 34 - 01:16:19 71 MV
262 David Bailey U/A 34 M 3 00:06:59 54 00:43:30 69 00:25:51 107 - 01:16:20 72 MS
282 Jason Kiernan Team Meridian Warrington 35 M 4 00:07:19 77 00:43:12 63 00:25:53 108 - 01:16:24 73 MS
179 Phil Townsend Chester Tri 34 M 3 00:08:39 161 00:43:09 61 00:24:48 64 - 01:16:36 74 MS
276 Tony Hall Oswestry Olympians 38 M 4 00:07:15 74 00:44:44 97 00:24:50 66 - 01:16:49 75 MS
330 Louise Rowe U/A 39 F 4 00:07:08 65 00:43:50 79 00:25:54 112 - 01:16:52 76 FS
332 Michael Rowe U/A 42 M V1 00:06:52 48 00:44:32 94 00:25:29 90 - 01:16:53 77 MV
394 Pete Ellis Wrecsam Tri 30 M 3 00:07:28 84 00:43:51 80 00:25:40 99 - 01:16:59 78 MS
134 Phil Janaway Pensby Runners 39 M 4 00:09:16 194 00:45:05 104 00:22:43 26 - 01:17:04 79 MS
308 Stephen Spall Chester Tri 40 M V1 00:07:07 62 00:45:15 109 00:24:48 64 - 01:17:10 80 MV
271 Mark Sims U/A 29 M 2 00:07:16 75 00:43:31 70 00:26:28 124 - 01:17:15 81 MS
297 Graham Lewis Cerist 33 M 3 00:07:43 100 00:43:03 58 00:26:36 129 - 01:17:22 82 MS
169 Richard Fontana U/A 30 M 3 00:08:24 140 00:43:58 85 00:25:07 78 - 01:17:29 83 MS
252 Keith Butterworth U/A 47 M V2 00:08:15 132 00:43:56 84 00:25:32 93 - 01:17:43 84 MV
77 Russell Godwin Carneddau Tri 38 M 4 00:09:52 224 00:45:24 112 00:22:28 23 - 01:17:44 85 MS
273 Paul Das Didsbury Tri 35 M 4 00:07:42 99 00:45:23 111 00:24:44 63 - 01:17:49 86 MS
157 Neil Adair Warrington Tri 27 M 2 00:07:36 93 00:46:15 126 00:24:01 48 - 01:17:52 87 MS
377 Nicola Lord Rochdale Tri 38 F 4 00:05:32 20 00:46:49 141 00:25:34 94 - 01:17:55 88 FS
176 Glen Price U/A 31 m 3 00:09:24 204 00:43:44 75 00:24:51 67 - 01:17:59 89 mS
246 Rhys Hughes U/A 34 M 3 00:08:36 158 00:43:48 77 00:25:46 103 - 01:18:10 90 MS
198 Kate Dwyer Team Meridian Warrington 34 F 3 00:07:55 116 00:42:13 46 00:28:09 156 - 01:18:17 91 FS
187 Emyr Evans Carneddau Tri 34 M 3 00:08:28 149 00:43:24 66 00:26:32 127 - 01:18:24 92 MS
175 William Price U/A 25 M 2 00:08:41 164 00:44:24 91 00:25:25 89 - 01:18:30 93 MS
368 Colin Hudson U/A 38 M 4 00:05:19 18 00:46:24 130 00:26:49 136 - 01:18:32 94 MS
388 Ian Pearce Wrecsam Tri 39 M 4 00:08:07 123 00:44:05 87 00:26:26 123 - 01:18:38 95 MS
156 Martin Jones Carneddau Tri 40 M V1 00:09:03 183 00:44:35 95 00:25:04 75 - 01:18:42 96 MV
309 Joshua Whiteley U/A 32 M 3 00:07:27 83 00:42:46 51 00:28:32 170 - 01:18:45 97 MS
254 Rhys Jeffreys U/A 30 M 3 00:08:56 176 00:45:55 121 00:23:55 44 - 01:18:46 98 MS
265 Chris Morgan Chester Tri 54 M V3 00:08:13 131 00:45:42 116 00:24:52 68 - 01:18:47 99 MSV
172 Roland Shaw U/A 48 M V2 00:08:46 168 00:44:30 93 00:25:34 94 - 01:18:50 100 MV
289 Bernard Nolan U/A 35 M 4 00:07:22 78 00:44:49 100 00:26:44 134 - 01:18:55 101 MS
154 Neil Maguinness U/A 36 M 4 00:07:12 71 00:46:35 137 00:25:17 83 - 01:19:04 102 MS
356 Mike Pepper Padarn Tri 55 M V4 00:06:27 32 00:44:47 99 00:27:51 146 - 01:19:05 103 MSV
3 Pete Norman Wrecsam Tri 67 M SV2 00:09:47 221 00:43:42 74 00:25:36 96 - 01:19:05 104 MVV
185 Claire Fitchett 00 Tri 30 F 3 00:07:48 107 00:44:46 98 00:26:31 125 - 01:19:05 105 FS
155 Mike Jamison Padarn Tri 57 M V4 00:09:22 200 00:43:48 78 00:25:57 115 - 01:19:07 106 MSV
145 John Henry Morgan U/A 40 M V1 00:07:11 70 00:47:59 163 00:24:05 50 - 01:19:15 107 MV
283 Nicolas Clark Team Meridian Warrington 38 M 4 00:08:12 130 00:45:11 106 00:25:57 114 - 01:19:20 108 MS
131 Simon Patenall FVS Tri 36 M 4 00:10:25 239 00:43:05 60 00:25:50 106 - 01:19:20 109 MS
25 Elwyn Thomas Denbigh 36 M 4 00:09:27 205 00:43:47 76 00:26:08 118 - 01:19:22 110 MS
14 Andrew Campbell Wrecsam Tri 30 M 3 00:05:04 13 00:47:34 157 00:26:59 138 - 01:19:37 111 MS
182 Lesley Beckett Oswestry Olympians 37 F 4 00:09:09 189 00:44:53 101 00:25:36 97 - 01:19:38 112 FS
188 Andrew Blount Chester Tri 38 M 4 00:08:39 162 00:42:08 44 00:29:04 186 - 01:19:51 113 MS
317 Gary Charlton Pilkington Sub Aqua 42 M V1 00:06:47 43 00:45:10 105 00:28:06 154 - 01:20:03 114 MV
345 Arwel Price Cerist 46 M V2 00:06:35 38 00:47:21 148 00:26:16 122 - 01:20:12 115 MV
195 Paul Burgess Team Meridian Warrington 45 M V2 00:08:24 139 00:47:34 156 00:24:19 54 - 01:20:17 116 MV
320 Matthew Duck Scarab Tri 24 M 1 00:09:00 181 00:46:15 125 00:25:03 74 - 01:20:18 117 MS
102 Andy Pennington U/A 37 M 4 00:09:28 207 00:45:01 102 00:25:49 105 - 01:20:18 118 MS
322 Gary Jones Shrewsbury Masters 33 M 3 00:06:57 52 00:46:44 138 00:26:46 135 - 01:20:27 119 MS
243 Greg Currill U/A 34 M 3 00:07:32 88 00:48:05 165 00:24:56 72 - 01:20:33 120 MS
375 Gwion Owen Padarn Tri 18 M C 00:05:43 23 00:46:16 127 00:28:36 171 - 01:20:35 121 MJ
191 Russell Young Leeds & Bradford Tri 32 M 3 00:08:20 135 00:47:59 162 00:24:17 53 - 01:20:36 122 MS
106 Dave Hunt U/A 36 M 4 00:10:51 251 00:44:01 86 00:25:56 113 - 01:20:48 123 MS
99 David Scott U/A 37 M 4 00:08:57 177 00:43:03 59 00:28:55 180 - 01:20:55 124 MS
60 Robin Guy Newport & District RC 34 M 3 00:08:27 146 00:46:27 134 00:26:14 120 - 01:21:08 125 MS
295 Neil Harrison Warrington Tri 41 M V1 00:08:28 147 00:41:48 40 00:31:07 220 - 01:21:23 126 MV
26 Gareth Joyce U/A 30 M 3 00:07:46 104 00:47:31 154 00:26:08 118 - 01:21:25 127 MS
119 Paul Jones U/A 32 M 3 00:09:16 193 00:42:51 54 00:29:33 197 - 01:21:40 128 MS
296 John Hayhurst U/A 34 M 3 00:07:05 60 00:45:14 107 00:29:22 190 - 01:21:41 129 MS
177 Colin Lamprey U/A 43 M V1 00:08:00 119 00:45:46 119 00:27:59 151 - 01:21:45 130 MV
348 Chris Smith Manchester Tri 26 M 2 00:07:09 66 00:46:17 129 00:28:20 164 - 01:21:46 131 MS
258 Christopher Harrison U/A 62 M SV1 00:08:09 125 00:46:25 132 00:27:20 139 - 01:21:54 132 MVV
159 Bryniau Bees Bryniau Bees Bryniau Bees 105 R Relay 00:09:06 185 00:45:45 118 00:27:24 141 - 01:22:15 133 RRelay
277 Malcolm Davies Padarn Tri 44 M V1 00:07:52 113 00:49:34 185 00:25:00 73 - 01:22:26 134 MV
352 Ieuan Williams U/A 105 R Relay 00:07:03 56 00:45:16 110 00:30:07 205 - 01:22:26 135 RRelay
178 Nefyn Williams U/A 43 M V1 00:09:43 216 00:47:38 159 00:25:07 79 - 01:22:28 136 MV
199 Ian Martin Team Meridian Warrington 42 M V1 00:08:16 134 00:48:01 164 00:26:15 121 - 01:22:32 137 MV
374 Jamie McGivern Wirral Avago 30 M 3 00:05:59 24 00:48:21 168 00:28:17 160 - 01:22:37 138 MS
96 Andy Rawley U/A 34 M 3 00:09:57 227 00:44:14 88 00:28:29 165 - 01:22:40 139 MS
38 Keith Kirkham U/A 31 M 3 00:09:16 196 00:47:25 150 00:26:02 117 - 01:22:43 140 MS
94 Noel Rhys Owen U/A 38 M 4 00:08:29 150 00:46:30 136 00:27:51 147 - 01:22:50 141 MS
312 John Clayton Carneddau Tri 45 M V2 00:07:41 98 00:46:47 140 00:28:31 168 - 01:22:59 142 MV
328 Berwyn Jones Padarn Tri 50 M V3 00:07:24 79 00:46:28 135 00:29:11 188 - 01:23:03 143 MSV
248 Adam Rowlins U/A 35 M 4 00:07:39 97 00:49:52 187 00:25:36 97 - 01:23:07 144 MS
1 Ian Thompson Wrecsam Tri 37 M 4 00:10:26 241 00:46:05 123 00:26:57 137 - 01:23:28 145 MS
316 Mike Dilworth Padarn Tri 51 M V3 00:06:29 33 00:49:18 182 00:27:43 144 - 01:23:30 146 MSV
139 Tom Atkinson U/A 35 M 4 00:09:16 197 00:49:04 180 00:25:20 84 - 01:23:40 147 MS
313 Alex Setchell Fat Boys 28 M 2 00:07:04 57 00:46:51 143 00:30:04 204 - 01:23:59 148 MS
287 Martin Williams U/A 39 M 4 00:07:07 64 00:47:28 152 00:29:24 192 - 01:23:59 149 MS
160 Ian Johnson Carneddau Tri 39 M 4 00:08:57 178 00:47:06 145 00:28:07 155 - 01:24:10 150 MS
103 Paul Hulston U/A 40 M V1 00:08:11 129 00:50:22 195 00:25:48 104 - 01:24:21 151 MV
46 Geoff Turton U/A 38 M 4 00:08:50 171 00:47:15 147 00:28:17 162 - 01:24:22 152 MS
292 Joel Hotchkiss U/A 34 M 3 00:07:44 101 00:47:55 161 00:28:47 179 - 01:24:26 153 MS
6 Claire Ballamy Wrecsam Tri 43 F V1 00:08:52 173 00:46:10 124 00:29:28 195 - 01:24:30 154 FV
126 Graham Jones Carneddau Tri 42 M V1 00:09:06 187 00:46:25 132 00:28:59 183 - 01:24:30 155 MV
280 Paul Wyton Rochdale Tri 42 M V1 00:06:53 49 00:47:31 153 00:30:09 207 - 01:24:33 156 MV
86 Paul Evans Chester Road Club 26 M 2 00:08:32 156 00:45:38 115 00:30:30 214 - 01:24:40 157 MS
288 Jim Maiden U/A 44 M V1 00:07:47 105 00:47:42 160 00:29:16 189 - 01:24:45 158 MV
15 Shaun Alexander U/A 35 M 4 00:07:24 81 00:47:31 154 00:29:57 203 - 01:24:52 159 MS
146 Cenydd Lewis U/A 41 M V1 00:09:34 212 00:47:25 151 00:27:53 148 - 01:24:52 160 MV
263 Mark Watts West Kirby Wobblers 46 M V2 00:08:05 121 00:51:11 201 00:25:41 100 - 01:24:57 161 MV
251 Huw Griffiths U/A 29 M 2 00:08:10 126 00:50:24 196 00:26:31 126 - 01:25:05 162 MS
194 Simon Clapham Scarab Tri 46 M V2 00:08:11 128 00:45:42 117 00:31:29 223 - 01:25:22 163 MV
259 Steve Crosby U/A 33 M 3 00:09:31 208 00:52:01 212 00:24:00 47 - 01:25:32 164 MS
242 Charlotte Wormleighton U/A 36 F 4 00:08:26 145 00:48:58 176 00:28:41 176 - 01:26:05 165 FS
79 Annie Williams U/A 44 F V1 00:09:40 215 00:50:57 200 00:25:31 92 - 01:26:08 166 FV
193 Robert Horrocks Rochdale Tri 59 M V4 00:08:37 159 00:49:16 181 00:28:17 161 - 01:26:10 167 MSV
267 Mark Atherton U/A 36 M 4 00:07:49 108 00:49:54 188 00:28:30 166 - 01:26:13 168 MS
9 Gerry Billington Wrecsam Tri 66 M SV2 00:08:37 160 00:48:10 166 00:29:28 195 - 01:26:15 169 MVV
116 Sian Vaughan-Jones Chester Tri 39 F 4 00:09:22 202 00:47:37 158 00:29:23 191 - 01:26:22 170 FS
153 David Morris U/A 42 M V1 00:10:20 236 00:45:53 120 00:30:28 213 - 01:26:41 171 MV
152 Gerald Longley U/A 41 M V1 00:12:15 267 00:46:49 141 00:27:40 143 - 01:26:44 172 MV
27 Jason Wynne U/A 34 M 3 00:07:47 106 00:50:08 191 00:29:00 184 - 01:26:55 173 MS
57 Magnus Walker Chester Tri 41 M V1 00:09:43 217 00:48:41 172 00:28:40 175 - 01:27:04 174 MV
386 Russell Williams Wrecsam Tri 34 M 3 00:07:46 102 00:50:43 198 00:28:37 173 - 01:27:06 175 MS
2 Chris Briffa Wrecsam Tri 50 M V3 00:09:23 203 00:47:22 149 00:30:25 212 - 01:27:10 176 MSV
108 Philip Seager U/A 39 M 4 00:10:11 234 00:48:48 174 00:28:16 159 - 01:27:15 177 MS
151 David Williams U/A 37 M 4 00:08:30 152 00:46:25 131 00:32:20 233 - 01:27:15 178 MS
253 Roy Bradley Mersey Tri 53 M V3 00:08:20 136 00:53:18 224 00:25:58 116 - 01:27:36 179 MSV
109 Mark Taylor U/A 32 M 3 00:09:28 206 00:48:29 170 00:29:41 199 - 01:27:38 180 MS
120 Stuart Globe U/A 33 M 3 00:09:12 191 00:49:38 186 00:28:58 181 - 01:27:48 181 MS
41 Graham Davies U/A 40 M V1 00:10:24 238 00:52:09 214 00:25:21 85 - 01:27:54 182 MV
98 Stuart Norman U/A 24 M 1 00:07:52 115 00:52:02 213 00:28:01 152 - 01:27:55 183 MS
257 Gary Watson U/A 36 M 4 00:08:22 138 00:49:20 183 00:30:21 209 - 01:28:03 184 MS
117 Margaret McClelland Rochdale Tri 45 F V2 00:09:56 226 00:48:46 173 00:29:24 193 - 01:28:06 185 FV
74 Peter Louden U/A 39 M 4 00:11:06 255 00:49:00 177 00:28:04 153 - 01:28:10 186 MS
162 Kevin Egerton Manchester Tri 52 M V3 00:08:49 170 00:50:18 194 00:29:03 185 - 01:28:10 187 MSV
127 Mick Bremner Chester Tri 36 M 4 00:08:44 166 00:49:02 178 00:30:24 211 - 01:28:10 188 MS
183 Tony Dooley Chester Tri 49 M V2 00:10:04 231 00:48:48 175 00:29:26 194 - 01:28:18 189 MV
43 Martin Roberts Carneddau Tri 42 M V1 00:10:09 233 00:51:40 209 00:26:38 132 - 01:28:27 190 MV
327 Jane George Helsby RC 33 F 3 00:09:48 222 00:50:09 192 00:28:31 167 - 01:28:28 191 FS
7 Frazer Herald Wrecsam Tri 41 M V1 00:08:49 169 00:46:16 128 00:33:29 241 - 01:28:34 192 MV
90 Danni Evans Oswestry Olympians 28 F 2 00:07:50 112 00:49:25 184 00:31:20 222 - 01:28:35 193 FS
10 Brian Treadwell Wrecsam Tri 36 M 4 00:09:06 186 00:48:31 171 00:31:01 218 - 01:28:38 194 MS
75 Tony Gregory Chester Tri 55 M V4 00:11:54 262 00:48:13 167 00:29:06 187 - 01:29:13 195 MSV
69 Martin Garth Williams Eryri Harriers 57 M V4 00:11:05 254 00:51:34 208 00:26:36 129 - 01:29:15 196 MSV
318 Barry Fairhurst Pilkington Sub Aqua 37 M 4 00:06:42 40 00:47:12 146 00:35:27 256 - 01:29:21 197 MS
122 Alan Sheldon U/A 33 M 3 00:09:16 194 00:53:25 225 00:26:40 133 - 01:29:21 198 MS
56 David Lewis 3D Tri Ireland 39 M 4 00:12:15 266 00:47:04 144 00:30:08 206 - 01:29:27 199 MS
261 Ian Taylor U/A 37 M 4 00:08:10 126 00:52:39 220 00:28:39 174 - 01:29:28 200 MS
142 Paul Humphreys U/A 42 M V1 00:08:56 175 00:52:25 215 00:28:19 163 - 01:29:40 201 MV
100 Sue Stretch U/A 44 F V1 00:09:45 219 00:51:41 210 00:28:14 158 - 01:29:40 202 FV
181 Nikki Pooke Pensby Runners 35 F 4 00:08:24 140 00:55:03 235 00:26:37 131 - 01:30:04 203 FS
135 Ronald Hamilton Pilkington Sub Aqua 51 M V3 00:09:10 190 00:43:29 68 00:37:51 261 - 01:30:30 204 MSV
76 Vicky Ronald Carneddau Tri 38 F 4 00:09:32 210 00:52:33 219 00:28:37 172 - 01:30:42 205 FS
170 John   Barrowclough U/A 43 M V1 00:08:59 180 00:50:07 190 00:31:36 227 - 01:30:42 206 MV
192 Tim Barrett Mersey Tri 25 M 2 00:07:10 69 01:01:06 259 00:22:29 25 - 01:30:45 207 MS
294 Helena Gilmour U/A 34 F 3 00:09:05 184 00:52:31 218 00:29:40 198 - 01:31:16 208 FS
110 Carol Coole U/A 40 F V1 00:08:26 144 00:54:53 234 00:27:58 150 - 01:31:17 209 FV
367 Daniel Buckley Rochdale Tri 31 M 3 00:05:13 15 00:58:16 253 00:27:58 149 - 01:31:27 210 MS
147 Paul Hoare U/A 44 M V1 00:08:41 163 00:49:03 179 00:33:51 243 - 01:31:35 211 MV
73 Eric Riddall U/A 58 M V4 00:11:50 261 00:49:58 189 00:29:50 201 - 01:31:38 212 MSV
37 Ian Parry U/A 39 M 4 00:09:54 225 00:51:15 204 00:30:32 215 - 01:31:41 213 MS
35 Alafowlia House Relay 105 R Relay 00:10:38 247 00:50:13 193 00:30:59 217 - 01:31:50 214 RRelay
300 Teresa Hollins Rochdale Tri 51 F V3 00:07:50 111 00:56:18 241 00:28:09 156 - 01:32:17 215 FSV
28 Rob Crawford U/A 38 M 4 00:13:31 273 00:48:27 169 00:30:22 210 - 01:32:20 216 MS
174 Lucy Hartwright U/A 29 F 2 00:08:30 151 00:51:15 205 00:32:41 234 - 01:32:26 217 FS
241 John Peel U/A 54 M V3 00:06:53 50 00:50:38 197 00:34:56 252 - 01:32:27 218 MSV
91 Graham Dawson U/A 38 M 4 00:10:20 237 00:51:14 203 00:31:11 221 - 01:32:45 219 MS
92 Nicholas Davis Team Meridian Warrington 43 M V1 00:10:30 243 00:53:44 227 00:28:32 169 - 01:32:46 220 MV
111 Tim Spencer U/A 40 M V1 00:11:26 257 00:51:20 207 00:30:32 216 - 01:33:18 221 MV
125 Anna Evans Abergele Harriers 26 F 2 00:09:01 182 00:52:41 221 00:32:06 231 - 01:33:48 222 FS
113 Rhys Billington Warrington Tri 34 M 3 00:08:31 153 00:50:57 199 00:34:25 248 - 01:33:53 223 MS
65 Sarah Hawker Carneddau Tri 27 F 2 00:15:06 275 00:53:00 223 00:26:32 128 - 01:34:38 224 FS
260 Ian Rothwell U/A 30 M 3 00:07:25 82 00:55:51 239 00:31:33 225 - 01:34:49 225 MS
132 Euryn Owen Padarn Tri 40 M V1 00:08:57 179 00:51:42 211 00:34:16 245 - 01:34:55 226 MV
138 Peter Knott Tri Preston 68 M SV2 00:09:19 199 00:51:12 202 00:34:28 250 - 01:34:59 227 MVV
29 Katie Brandrick Prestatyn RC 18 F C 00:10:26 242 00:57:19 248 00:27:37 142 - 01:35:22 228 FJ
112 Emily Brook U/A 27 F 2 00:10:08 232 00:56:37 243 00:28:45 178 - 01:35:30 229 FS
4 Barbara Williams Wrecsam Tri 48 F V2 00:09:17 198 00:57:36 251 00:28:42 177 - 01:35:35 230 FV
165 John Shakeshaft Chester Tri 60 M SV1 00:09:39 214 00:52:53 222 00:33:15 238 - 01:35:47 231 MVV
189 Gavin Floyd Chester Tri 49 M V2 00:07:50 110 00:56:37 245 00:31:48 228 - 01:36:15 232 MV
48 Tony Heffernan U/A 49 M V2 00:15:13 276 00:51:17 206 00:29:48 200 - 01:36:18 233 MV
61 Peter Wooding U/A 36 M 4 00:12:51 271 00:55:56 240 00:27:46 145 - 01:36:33 234 MS
173 Vic Gulliver U/A 59 M V4 00:11:04 253 00:54:26 232 00:31:04 219 - 01:36:34 235 MSV
68 Tony Walker U/A 56 M V4 00:10:34 244 00:53:52 228 00:32:54 235 - 01:37:20 236 MSV
87 David Alcock U/A 39 M 4 00:09:22 201 00:55:17 236 00:33:07 237 - 01:37:46 237 MS
196 Philip Allman Team Meridian Warrington 31 M 3 00:09:08 188 00:45:31 114 00:43:19 274 - 01:37:58 238 MS
121 Gina Pinchbeck U/A 35 F 4 00:09:45 220 00:56:37 243 00:31:53 229 - 01:38:15 239 FS
161 Janet Morgan Chester Tri 53 F V3 00:08:25 142 00:55:32 237 00:34:20 246 - 01:38:17 240 FSV
40 Rhys Jones U/A 20 M 1 00:09:35 213 00:57:35 250 00:32:02 230 - 01:39:12 241 MS
149 David Pillar U/A 53 M V3 00:08:20 137 00:59:33 256 00:31:32 224 - 01:39:25 242 MSV
107 Antony Browning U/A 39 M 4 00:10:01 229 00:53:58 229 00:35:34 257 - 01:39:33 243 MS
89 Debbie Pickard Mersey Tri 34 F 3 00:10:12 235 00:56:31 242 00:33:23 240 - 01:40:06 244 FS
58 Julie Shalloe Chester Tri 38 F 4 00:10:47 250 00:54:10 230 00:35:17 254 - 01:40:14 245 FS
104 Rachel Mason U/A 36 F 4 00:08:43 165 00:55:43 238 00:36:08 258 - 01:40:34 246 FS
88 Christine Newbury Mersey Tri 35 F 4 00:09:32 210 00:58:04 252 00:33:03 236 - 01:40:39 247 FS
83 Ruth Hare Rochdale Tri 52 F V3 00:10:03 230 00:58:34 254 00:32:15 232 - 01:40:52 248 FSV
137 Susan Bishop Rochdale Tri 59 F V4 00:07:58 118 00:57:03 247 00:36:49 259 - 01:41:50 249 FSV
67 Michael Jones U/A 40 M V1 00:09:43 218 00:52:26 216 00:39:46 269 - 01:41:55 250 MV
42 Dave Cotterell Warrington Tri 45 M V2 00:12:55 272 00:53:39 226 00:35:26 255 - 01:42:00 251 MV
247 Steve Morgan U/A 35 M 4 00:08:46 167 00:59:06 255 00:34:27 249 - 01:42:19 252 MS
148 Stephanie Booth U/A 31 F 3 00:08:32 155 01:02:18 261 00:31:35 226 - 01:42:25 253 FS
130 Sian Lackey Chester Tri 35 F 4 00:08:26 143 00:54:25 231 00:39:44 268 - 01:42:35 254 FS
84 Trevor Wyn Jones Padarn Tri 72 M SV3 00:10:46 249 00:52:30 217 00:37:29 260 00:02:00 01:42:45 255 MVV
62 Gudrun Meisl U/A 38 F 4 00:10:25 240 01:02:45 264 00:29:55 202 - 01:43:05 256 FS
50 Kevin Rodgers U/A 49 M V2 00:12:06 264 00:57:20 249 00:34:24 247 - 01:43:50 257 MV
30 Iorwerth Roberts Eryri Harriers 61 M SV1 00:14:04 274 01:03:02 265 00:28:59 182 - 01:46:05 258 MVV
64 Gary Graham U/A 38 M 4 00:12:11 265 01:00:52 258 00:33:17 239 - 01:46:20 259 MS
95 Amanda Measom Leicester Tri 40 F V1 00:07:50 109 01:00:20 257 00:38:27 264 - 01:46:37 260 FV
71 Wyn Tingley U/A 40 M V1 00:12:46 270 00:54:32 233 00:39:47 270 - 01:47:05 261 MV
299 Wendy Grundy Rochdale Tri 51 F V3 00:08:01 120 01:01:50 260 00:38:32 265 - 01:48:23 262 FSV
81 Lindsey Arends U/A 33 F 3 00:11:46 260 01:02:39 262 00:34:05 244 - 01:48:30 263 FS
31 Helen Seddon U/A 28 F 2 00:17:39 278 00:56:41 246 00:34:39 251 - 01:48:59 264 FS
101 Ailsa Birkett U/A 45 F V2 00:10:41 248 01:11:34 273 00:30:12 208 - 01:52:27 265 FV
72 Gwyneth Salmon U/A 46 F V2 00:11:03 252 01:03:09 266 00:38:16 263 - 01:52:28 266 FV
97 Thomas Hague U/A 30 M 3 00:08:55 174 01:09:04 271 00:35:16 253 - 01:53:15 267 MS
32 Jessica Louise Simmons U/A 16 F B 00:11:29 259 01:02:44 263 00:39:15 266 - 01:53:28 268 FY
54 Ali White U/A 38 F 4 00:10:35 245 01:04:32 268 00:39:25 267 - 01:54:32 269 FS
44 Hilary Baker U/A 46 F V2 00:11:58 263 01:03:38 267 00:40:19 271 - 01:55:55 270 FV
144 Kieri Jermyn U/A 28 F 2 00:09:57 227 01:13:49 277 00:33:40 242 - 01:57:26 271 FS
245 Jonathan Bennett Prestatyn RC 36 M 4 00:09:32 209 01:12:08 274 00:38:05 262 - 01:59:45 272 MS
33 David Alwyn Jones Denbigh Male Voice Choir 66 M SV2 00:12:23 268 01:05:15 270 00:42:48 273 - 02:00:26 273 MVV
53 Eileen Waldie U/A 45 F V2 00:11:20 256 01:12:31 275 00:40:22 272 - 02:04:13 274 FV
49 Sheelagh Moore Carneddau Tri 50 F V3 00:10:36 246 01:04:51 269 00:54:51 278 - 02:10:18 275 FSV
93 Emma Tyson U/A 35 F 4 00:12:35 269 01:12:59 276 00:51:24 276 - 02:16:58 276 FS
52 Kate Johnson U/A 38 F 4 00:11:28 258 01:22:27 278 00:44:23 275 - 02:18:18 277 FS
36 Christine Jones U/A 62 F SV1 00:17:11 277 01:10:31 272 00:51:59 277 - 02:19:41 278 FVV

DNF

55 James Roberts U/A 27 M 2 00:09:55 - ####### - 00:00:00 - - - - MS
360 Steve Stretch RNRMETA 40 M V1 00:06:00 - 00:39:33 - ####### - - - - MV
168 Cliff Birchall Pilkington Sub Aqua 49 M V2 00:08:18 - 00:49:39 - ####### - - - - MV


Return To Results.

Back To Home Page.