High5 Challenge - Race 3 - Mold Sprint Triathlon June 2005

Team Results

Event Pictures


# Entry #DB # First Name Surname Club M/F Cat Swim Pos Bike Pos Run Pos Penalty Overall Pos Race Cat
352 166 482 Ashley Norie Team Sabar M 4 00:05:47 7 00:38:11 1 00:16:49 4 - 01:00:47 1 MS
356 116 501 Mark Roberts Team Sabar M 2 00:05:32 3 00:40:19 3 00:15:44 1 - 01:01:35 2 MS
346 233 898 Simon Brooksbank U/A M 3 00:06:15 20 00:41:50 4 00:16:40 2 - 01:04:45 3 MS
361 324 1036 Tom Broadbent Leisure Lakes RT M 1 00:05:36 5 00:40:09 2 00:19:03 36 - 01:04:48 4 MS
349 208 865 Nick Thomas Manchester Tri M 4 00:06:16 23 00:42:11 6 00:16:47 3 - 01:05:14 5 MS
314 84 603 David Biddulph Chorley AC M 4 00:06:46 37 00:41:57 5 00:16:58 6 - 01:05:41 6 MS
348 95 627 David Lodge Farnham Tri M V1 00:06:18 25 00:42:53 8 00:16:54 5 - 01:06:05 7 MV
337 328 559 Jack Kershaw Rochdale Tri M V4 00:06:14 19 00:42:45 7 00:18:41 26 - 01:07:40 8 MSV
332 108 191 Paul Mason Chorley AC M V1 00:06:13 18 00:44:14 10 00:17:56 16 - 01:08:23 9 MV
330 299 1007 Peter Mallison South Cheshire Harriers M 4 00:07:09 63 00:44:33 12 00:17:08 10 - 01:08:50 10 MS
363 226 448 Matthew Fisher Chester Tri M B 00:05:52 10 00:46:03 22 00:17:01 8 - 01:08:56 11 MJ
307 184 208 Alan Brocklehurst Rochdale Tri M V2 00:06:56 50 00:45:27 17 00:17:01 7 - 01:09:24 12 MV
379 141 741 Andrew Campbell Wrecsam Tri M 3 00:05:05 1 00:45:20 14 00:19:07 38 - 01:09:32 13 MS
316 309 1015 Andrew Hogarth ATA M 1 00:06:52 46 00:45:29 18 00:17:13 11 - 01:09:34 14 MS
357 77 593 Lee Szymanski Radcliffe SC M B 00:05:46 6 00:46:55 31 00:17:06 9 - 01:09:47 15 MJ
12 218 216 Ian Ireland Rochdale Tri M V1 00:06:15 21 00:46:41 28 00:17:36 14 - 01:10:32 16 MV
360 325 1037 Mark Hammond U/A M 2 00:05:50 9 00:47:14 37 00:18:05 17 - 01:11:09 17 MS
10 304 484 Chris Winn Wrecsam Tri M 3 00:06:16 24 00:45:58 21 00:18:59 33 - 01:11:13 18 MS
353 334 291 Mark Ragan Rochdale Tri M V1 00:06:02 12 00:46:22 24 00:19:14 42 - 01:11:38 19 MV
376 330 445 Derrick Batty Wrecsam Tri M V1 00:07:10 65 00:44:33 12 00:20:01 65 - 01:11:44 20 MV
177 317 1028 Rob Jones Chester Tri M V1 00:08:27 164 00:43:48 9 00:19:35 52 - 01:11:50 21 MV
355 143 493 Jonathan Britton Warrington Tri M 3 00:05:28 2 00:48:34 49 00:18:13 18 - 01:12:15 22 MS
255 267 151 Andrew Whitaker U/A M 4 00:07:07 60 00:46:39 27 00:18:42 28 - 01:12:28 23 MS
296 344 370 David Gethin Llandiloes M 3 00:07:15 69 00:45:26 16 00:19:49 58 - 01:12:30 24 MS
178 65 568 Simon Roxburgh Carneddau Tri M 3 00:08:25 162 00:44:27 11 00:19:42 54 - 01:12:34 25 MS
216 172 146 Graeme Norman U/A M B 00:06:03 14 00:46:53 30 00:19:53 62 - 01:12:49 26 MJ
377 241 555 Paul Williams Wrecsam Tri M 3 00:07:04 56 00:47:11 36 00:18:42 27 - 01:12:57 27 MS
267 18 103 Simon Greenwood Chester Tri M 4 00:07:37 101 00:47:06 35 00:18:17 19 - 01:13:00 28 MS
266 162 90 Peter White MCR M V1 00:08:01 135 00:45:56 20 00:19:03 35 - 01:13:00 28 MV
341 114 657 David Wilson Greater Manchester Fire Service M 2 00:06:46 38 00:49:35 70 00:17:25 12 - 01:13:46 30 MS
318 354 147 Karl Prothero Chester Tri M 4 00:06:41 34 00:47:36 41 00:19:52 61 - 01:14:09 31 MS
164 82 204 Paul Philipson U/A M V1 00:08:33 171 00:46:58 32 00:19:08 39 - 01:14:39 32 MV
246 207 864 David Scott U/A M 4 00:07:27 87 00:46:48 29 00:20:27 80 - 01:14:42 33 MS
323 331 1042 Paul Ekgren Team Esporta M 4 00:06:46 39 00:48:08 45 00:20:03 67 - 01:14:57 34 MS
9 289 419 Barry Williams Wrecsam Tri M V3 00:08:01 134 00:46:15 23 00:20:50 100 - 01:15:06 35 MSV
292 236 901 Marcus Betts Rochdale Tri M 3 00:07:23 77 00:48:36 50 00:19:17 46 - 01:15:16 36 MS
343 287 976 Nick Willsmer Bath Amphibians M 2 00:06:09 17 00:50:33 92 00:18:40 25 - 01:15:22 37 MS
207 131 706 John Todd Vale Royal Athletics M V1 00:06:59 51 00:51:00 99 00:17:27 13 - 01:15:26 38 MV
375 342 1061 Chris Smith Wrecsam Tri M 3 00:07:07 59 00:49:46 73 00:18:38 23 - 01:15:31 39 MS
268 57 524 Bill Neave Chester Tri M V1 00:07:27 88 00:47:32 40 00:20:34 88 - 01:15:33 40 MV
230 178 198 Nick Allen Rochdale Tri M 4 00:07:52 121 00:46:36 25 00:21:11 115 - 01:15:39 41 MS
257 291 992 Richard Suttle U/A M 4 00:07:44 110 00:50:19 81 00:17:47 15 - 01:15:50 42 MS
261 198 458 Peter Nuttall Rossendale M V2 00:08:09 145 00:47:18 38 00:20:26 79 - 01:15:53 43 MV
138 215 541 Bill Taylor U/A M V1 00:09:13 212 00:47:05 34 00:19:36 53 - 01:15:54 44 MV
253 239 912 Nic Wright U/A M V2 00:07:35 100 00:48:07 44 00:20:13 70 - 01:15:55 45 MV
11 269 33 Andy Williams Wrecsam Tri M V2 00:06:28 30 00:49:20 65 00:20:11 69 - 01:15:59 46 MV
213 138 713 Gary Cartwright U/A M 3 00:08:01 133 00:49:25 67 00:18:35 22 - 01:16:01 47 MS
263 33 289 Anthony Lowe Rochdale Tri M V2 00:08:38 182 00:47:02 33 00:20:26 78 - 01:16:06 48 MV
381 362 455 Iorwerth Jones Wrecsam Tri M V4 00:07:57 131 00:49:07 59 00:19:02 34 - 01:16:06 48 MSV
378 183 293 Andrew Birch Wrecsam Tri M 1 00:06:54 48 00:50:21 82 00:18:56 32 - 01:16:11 50 MS
262 26 240 Ewan McAslan Rochdale Tri M V2 00:07:54 126 00:48:17 46 00:20:03 67 - 01:16:14 51 MV
190 123 302 Russell Godwin Carneddau Tri M 4 00:07:33 96 00:50:31 88 00:18:34 21 - 01:16:38 52 MS
181 343 947 David Evans Chester Tri M 3 00:07:24 82 00:50:32 91 00:18:44 29 - 01:16:40 53 MS
183 8 37 Mark Threadgold U/A M 4 00:08:18 156 00:49:04 57 00:19:18 47 - 01:16:40 53 MS
223 275 964 Ian Bond U/A M V1 00:07:12 68 00:48:41 51 00:20:48 98 - 01:16:41 55 MV
302 216 877 Andrew Knowles Preston Tri M V1 00:06:04 16 00:49:44 71 00:21:08 109 - 01:16:56 56 MV
239 248 923 Geoff Mann Brat Club M V3 00:08:53 196 00:47:51 43 00:20:16 72 - 01:17:00 57 MSV
272 212 80 Leigh Clarke Burntwood Tri M 2 00:07:05 58 00:49:12 61 00:20:50 99 - 01:17:07 58 MS
271 48 451 Tim Harding Carneddau Tri M V1 00:08:13 153 00:49:16 62 00:19:46 56 - 01:17:15 59 MV
291 195 411 Chris Douba Rochdale Tri M V2 00:07:53 125 00:48:25 47 00:20:59 104 - 01:17:17 60 MV
373 45 437 Julian Hunter Wrecsam Tri M V3 00:07:22 76 00:49:20 64 00:20:37 89 - 01:17:19 61 MSV
231 312 1018 Paul Bevan Relay Paul Bevan Relay Relay R #REF! 00:08:51 194 00:46:36 26 00:21:57 143 - 01:17:24 62 #REF!
365 355 255 Gwion Owen Padarn Tri M C 00:05:48 8 00:50:39 94 00:21:09 112 - 01:17:36 63 MJ
168 243 920 Carl Loftus U/A M 3 00:07:49 114 00:50:14 78 00:19:34 51 - 01:17:37 64 MS
202 137 712 Ian Brogan West Mercia Tri M 4 00:07:43 108 00:48:26 48 00:21:37 131 - 01:17:46 65 MS
345 155 773 Deborah Evans U/A F 1 00:06:18 27 00:50:00 75 00:21:42 135 - 01:18:00 66 FS
305 19 107 Ruth Isaacs West Kirby Wobblers F V1 00:06:46 39 00:52:57 136 00:18:34 20 - 01:18:17 67 FV
325 99 634 Bruce Learner Scarab Tri M V1 00:07:31 94 00:49:26 68 00:21:20 119 - 01:18:17 68 MV
125 265 57 Michael Rowe U/A M V1 00:07:19 74 00:51:04 101 00:19:57 63 - 01:18:20 69 MV
5 341 312 Peter MacGregor Wrecsam Tri M V2 00:08:33 173 00:49:05 58 00:20:42 94 - 01:18:20 70 MV
244 202 855 Stephen Pilkington U/A M V1 00:08:11 151 00:50:55 97 00:19:16 44 - 01:18:22 71 MV
112 210 867 Rob Jones MSW Tri M 3 00:09:33 225 00:45:46 19 00:23:03 181 - 01:18:22 72 MS
165 83 203 Keith Godfrey U/A M 4 00:08:29 167 00:49:31 69 00:20:23 76 - 01:18:23 73 MS
285 268 340 Joshua Whiteley U/A M 3 00:07:15 70 00:48:46 54 00:22:23 158 - 01:18:24 74 MS
6 49 509 Ian Pearce Wrecsam Tri M V1 00:08:36 177 00:49:09 60 00:20:39 91 - 01:18:24 75 MV
57 163 537 Robert McDonald U/A M V1 00:11:56 280 00:45:22 15 00:21:09 113 - 01:18:27 76 MV
192 3 9 Paul Ferguson Tri Preston M V3 00:08:53 197 00:48:41 52 00:20:53 101 - 01:18:27 77 MSV
95 4 13 Noel Rhys Owen U/A M 4 00:07:02 53 00:49:57 74 00:21:40 133 - 01:18:39 78 MS
380 361 453 Kenny Hughes Wrecsam Tri M V4 00:08:07 144 00:48:44 53 00:21:55 141 - 01:18:46 79 MSV
383 364 1089 Shane Hughes Wrecsam Tri M 4 00:07:43 109 00:51:43 112 00:19:28 48 - 01:18:54 80 MS
299 182 819 Alistar Read Carneddau Tri M V1 00:07:28 90 00:51:07 102 00:20:20 74 - 01:18:55 81 MV
347 307 1013 Jonathan Bradshaw Mold Masters M 2 00:05:53 11 00:52:09 125 00:20:55 102 - 01:18:57 82 MS
265 292 993 Tom Gloster Padarn Tri M 2 00:06:50 45 00:50:32 90 00:21:35 130 - 01:18:57 83 MS
154 25 237 Mike Jamison Padarn Tri M V4 00:09:28 220 00:47:38 42 00:21:56 142 - 01:19:02 84 MSV
328 157 394 Vicki Crampton Manchester Tri F 4 00:06:21 28 00:53:02 137 00:19:46 56 - 01:19:09 85 FS
186 79 597 Tom Atkinson U/A M 4 00:08:04 139 00:52:00 120 00:19:06 37 - 01:19:10 86 MS
111 303 202 Graham Park OO Tri M V1 00:08:26 163 00:50:29 87 00:20:18 73 - 01:19:13 87 MV
276 78 594 Leon Szymanski Radcliffe SC M V2 00:07:27 86 00:51:58 119 00:19:51 60 - 01:19:16 88 MV
3 357 1078 Rob Griffiths Wrecsam Tri M V2 00:06:55 49 00:51:24 107 00:21:01 105 - 01:19:20 89 MV
243 353 1073 Darren Anglesea U/A M V1 00:07:17 71 00:52:51 135 00:19:13 41 - 01:19:21 90 MV
273 54 503 Mark Sims U/A M 3 00:07:29 93 00:49:19 63 00:22:37 171 - 01:19:25 91 MS
132 351 192 Lesley Beckett OO Tri F 4 00:09:12 211 00:49:45 72 00:20:30 85 - 01:19:27 92 FS
156 229 116 Andy Rawley Warrington Tri M 4 00:09:05 204 00:49:03 56 00:21:21 120 - 01:19:29 93 MS
174 153 110 John Moran Pilkington Sub Aqua M 4 00:08:28 165 00:52:20 126 00:18:46 30 - 01:19:34 94 MS
283 146 109 Bill McLellan U/A M V4 00:07:40 103 00:49:03 55 00:22:53 176 - 01:19:36 95 MSV
217 173 113 Stuart Norman U/A M 2 00:07:47 113 00:50:09 77 00:21:42 135 - 01:19:38 96 MS
331 147 326 Dave Whieldon Chester Tri M 4 00:06:04 15 00:50:26 84 00:23:09 183 - 01:19:39 97 MS
326 230 295 Alan Robinson Everton SA M V1 00:07:56 130 00:51:13 104 00:20:32 86 - 01:19:41 98 MV
329 136 156 Michelle Askey Burntwood Tri F 4 00:06:47 42 00:50:59 98 00:22:06 148 - 01:19:52 99 FS
194 154 772 Neil Maguiness Wrecsam Tri M 4 00:07:34 97 00:51:45 113 00:20:34 87 - 01:19:53 100 MS
313 12 52 Berwyn Jones Padarn Tri M V3 00:07:29 91 00:52:04 122 00:20:21 75 - 01:19:54 101 MSV
254 266 149 David Speakman U/A M 4 00:07:23 79 00:52:30 129 00:20:01 65 - 01:19:54 102 MS
324 251 744 Gary Jones Shrewsbury   Masters M 3 00:07:39 102 00:51:53 116 00:20:40 93 - 01:20:12 103 MS
382 363 1088 Steve Smith Wrecsam Tri M V4 00:07:47 112 00:50:18 80 00:22:08 149 - 01:20:13 104 MSV
236 31 281 Keith Robbins Chester Tri M 4 00:08:21 160 00:51:39 111 00:20:13 70 - 01:20:13 105 MS
290 338 1054 Steve Cartlidge U/A M V2 00:06:39 33 00:51:54 117 00:21:40 134 - 01:20:13 106 MV
184 349 1068 Robert Smith U/A M 3 00:08:03 137 00:51:01 100 00:21:12 116 - 01:20:16 107 MS
205 186 844 Brian Griffiths Warrington Tri M V2 00:08:02 136 00:51:21 105 00:20:55 102 - 01:20:18 108 MV
248 181 818 John Hodgson U/A M 4 00:07:49 115 00:52:07 123 00:20:28 82 - 01:20:24 109 MS
317 20 119 Claire Schofield Chester Tri F 3 00:06:39 32 00:55:01 172 00:18:46 30 - 01:20:26 110 FS
312 301 495 Neil Dunn Tri Preston M 4 00:07:11 66 00:50:50 96 00:22:26 162 - 01:20:27 111 MS
250 98 633 Andy Dunne U/A M V1 00:07:21 75 00:51:45 114 00:21:24 121 - 01:20:30 112 MV
338 249 924 Brian Wall RAFTA M V4 00:07:08 62 00:49:20 66 00:24:06 209 - 01:20:34 113 MSV
280 17 97 Robert Broadbelt West Kirby Wobblers M V1 00:06:47 43 00:54:00 158 00:19:49 58 - 01:20:36 114 MV
180 23 164 David Lewis 3D Tri Ireland M V1 00:08:51 193 00:50:49 95 00:21:06 108 - 01:20:46 115 MV
8 40 371 Cheri Mills Wrecsam Tri F 3 00:07:17 72 00:50:22 83 00:23:14 190 - 01:20:53 116 FS
153 96 628 Janine Francis Hart Road Runners F 4 00:08:44 187 00:52:38 132 00:19:34 49 - 01:20:56 117 FS
303 1 1 Nigel Smith U/A M 4 00:06:03 13 00:51:54 118 00:23:10 184 - 01:21:07 118 MS
218 176 807 John Henry Morgan U/A M V1 00:08:03 138 00:53:59 157 00:19:08 39 - 01:21:10 119 MV
364 41 376 Gareth Martin Warrington Tri M 2 00:05:35 4 00:51:46 115 00:23:54 206 - 01:21:15 120 MS
1 67 112 Pete Norman Wrecsam Tri M SV2 00:09:36 229 00:50:05 76 00:21:34 128 - 01:21:15 121 MVV
232 259 212 Peter McCarthy Mersey Tri M V1 00:08:09 147 00:52:39 133 00:20:29 84 - 01:21:17 122 MV
136 119 679 Rob Edwards U/A M 3 00:08:42 184 00:53:54 156 00:19:17 45 - 01:21:53 123 MS
224 294 995 Vijay Tymms U/A M 2 00:08:06 140 00:54:40 169 00:19:14 43 - 01:22:00 124 MS
322 322 774 Andrew McCracken Tri Preston M 3 00:08:07 143 00:53:36 147 00:20:24 77 - 01:22:07 125 MS
105 271 960 Jason Chapman U/A M 3 00:08:31 168 00:50:17 79 00:23:23 195 - 01:22:11 126 MS
211 63 566 Paul Quinlan U/A M V3 00:07:51 119 00:50:31 88 00:23:52 205 - 01:22:14 127 MSV
215 142 748 James Roberts U/A M 2 00:08:09 148 00:53:09 140 00:21:05 106 - 01:22:23 128 MS
206 193 35 Neil Adair Warrington Tri M 2 00:07:51 118 00:54:55 171 00:19:44 55 - 01:22:30 129 MS
301 39 348 Stuart Maudling   University of Plymouth M 2 00:07:29 92 00:50:34 93 00:24:29 222 - 01:22:32 130 MS
233 206 314 Anthony McCloskey Macclesfield WHS M 4 00:08:38 183 00:47:19 39 00:26:35 261 - 01:22:32 131 MS
310 109 652 John Clayton Carneddau Tri M V2 00:07:27 85 00:53:10 141 00:22:00 144 - 01:22:37 132 MV
46 297 1005 John Kavanagh U/A M 4 00:09:33 226 00:52:25 127 00:20:39 92 - 01:22:37 133 MS
150 7 36 Graham Jones Carneddau Tri M V1 00:08:32 170 00:51:24 106 00:22:43 172 - 01:22:39 134 MV
127 180 623 Philip Seager U/A M V1 00:08:46 190 00:51:35 109 00:22:18 154 - 01:22:39 134 MV
221 214 869 Guillaume Slee U/A M 2 00:08:01 132 00:51:26 108 00:23:24 196 - 01:22:51 136 MS
63 234 899 Keith Kirkham U/A M 3 00:07:55 129 00:54:23 162 00:20:38 90 - 01:22:56 137 MS
175 15 76 Greg Waldron Mid Shropshire Wheelers M V1 00:09:09 209 00:50:28 85 00:23:25 197 - 01:23:02 138 MV
240 64 567 Sara Quinlan Bolton Metro F V1 00:07:28 89 00:52:31 130 00:23:12 188 - 01:23:11 139 FV
214 139 714 Jon Walsh U/A M 4 00:07:41 105 00:53:02 138 00:22:28 163 - 01:23:11 140 MS
264 43 391 Paul Wyton Rochdale Tri M V1 00:07:04 55 00:53:11 142 00:22:57 178 - 01:23:12 141 MV
298 47 432 Graham Lewis Cerist M 3 00:07:34 99 00:52:07 124 00:21:35 129 00:02:00 01:23:16 142 MS
193 66 575 Gerald Longley Wrecsam Tri M V1 00:09:09 209 00:51:36 110 00:22:36 168 - 01:23:21 143 MV
196 352 1072 Mark Taylor U/A M 3 00:08:22 161 00:52:26 128 00:22:37 169 - 01:23:25 144 MS
208 9 44 Adam Rawlins U/A M 4 00:07:55 128 00:53:29 145 00:22:05 147 - 01:23:29 145 MS
339 13 56 Mike Pepper Padarn Tri M V4 00:06:21 29 00:54:51 170 00:22:23 159 - 01:23:35 146 MSV
226 319 1030 Richard Stone U/A M 3 00:07:11 67 00:54:29 163 00:22:02 145 - 01:23:42 147 MS
139 276 965 Andrew Davison U/A M V1 00:08:56 200 00:53:47 151 00:21:10 114 - 01:23:53 148 MV
76 347 1064 Chris Lee U/A M 4 00:10:46 266 00:52:35 131 00:20:42 94 - 01:24:03 149 MS
115 14 76 Andy Pennington U/A M 4 00:09:45 238 00:53:03 139 00:21:32 125 - 01:24:20 150 MS
219 190 280 Kenneth Jones U/A M V1 00:08:31 169 00:54:03 159 00:21:50 139 - 01:24:24 151 MV
90 295 341 Martin Garth Williams Carneddau Tri M V4 00:09:16 214 00:53:50 154 00:21:33 126 - 01:24:39 152 MSV
179 213 317 Ian Taylor Carneddau Tri M 4 00:06:49 44 00:56:39 187 00:21:20 118 - 01:24:48 153 MS
278 261 404 Mark Pomford Cheshire Fire M 2 00:09:07 206 00:54:37 167 00:21:08 109 - 01:24:52 154 MS
295 159 784 Andrew Walsh Manchester Tri M V1 00:06:46 35 00:55:26 178 00:22:50 175 - 01:25:02 155 MV
191 238 911 Christopher Harrison U/A M SV1 00:08:14 155 00:54:33 166 00:22:25 160 - 01:25:12 156 MVV
152 273 962 David Morris U/A M V1 00:08:19 157 00:52:01 121 00:24:59 230 - 01:25:19 157 MV
167 232 339 Anthony White U/A M V1 00:07:24 82 00:53:22 144 00:24:34 223 - 01:25:20 158 MV
203 35 309 Geoff Turton Warrington Tri M 4 00:08:21 158 00:52:47 134 00:24:19 214 - 01:25:27 159 MS
128 245 922 Stephen Webster The Scousers M 4 00:09:36 230 00:50:28 85 00:25:31 241 - 01:25:35 160 MS
146 169 796 Stephen Coulton Meridian M V1 00:09:43 235 00:53:38 149 00:22:15 152 - 01:25:36 161 MV
116 56 523 Sara Millinger U/A F 2 00:08:43 186 00:54:09 160 00:22:44 173 - 01:25:36 162 FS
110 231 84 Andrew Thompson RNRM Tri M 2 00:08:09 146 00:55:15 175 00:22:22 157 - 01:25:46 163 MS
212 80 599 Paul Hoare U/A M V2 00:08:07 141 00:53:29 145 00:24:16 213 - 01:25:52 164 MV
222 359 1079 Laura Sensicle Tri Force Herts F 1 00:07:24 81 00:54:14 161 00:24:21 215 - 01:25:59 165 FS
147 187 845 Chris Brown Manchester Tri M V2 00:08:54 198 00:55:10 173 00:22:03 146 - 01:26:07 166 MV
66 242 919 Graham Davies Carneddau Tri M V1 00:11:22 274 00:53:45 150 00:21:05 106 - 01:26:12 167 MV
227 348 1067 Douglas Birch U/A M V2 00:08:33 171 00:55:14 174 00:22:32 166 - 01:26:19 168 MV
225 300 598 Chris Armstrong U/A M 4 00:07:41 104 00:56:04 182 00:22:37 169 - 01:26:22 169 MS
7 50 498 Iestyn O'Neill Wrecsam Tri M 3 00:10:20 259 00:53:47 152 00:22:15 151 - 01:26:22 170 MS
35 127 691 Andrew Mathie U/A M 1 00:07:08 61 00:55:57 181 00:23:20 194 - 01:26:25 171 MS
151 22 163 Cenydd Lewis 3D Tri Ireland M V1 00:09:27 219 00:54:39 168 00:22:19 155 - 01:26:25 172 MV
137 179 433 Andy Morriss U/A M V1 00:08:35 176 00:57:30 198 00:20:29 83 - 01:26:34 173 MV
126 75 591 Margaret McClelland Rochdale Tri F V2 00:09:40 233 00:53:48 153 00:23:14 189 - 01:26:42 174 FV
85 164 538 Suzanne McDonald U/A F 4 00:06:18 26 00:57:00 191 00:23:27 198 - 01:26:45 175 FS
182 326 1038 Tim Johnstone U/A M 3 00:08:12 152 00:53:38 148 00:24:56 229 - 01:26:46 176 MS
279 254 525 Daniel Bolton U/A M 2 00:07:18 73 00:54:30 164 00:24:59 230 - 01:26:47 177 MS
286 270 959 Chris Binks U/A M V4 00:07:23 79 00:57:05 193 00:22:25 161 - 01:26:53 178 MSV
315 277 966 Laura Edmunds Bath Amphibians F 2 00:06:54 47 00:55:37 179 00:24:27 219 - 01:26:58 179 FS
245 217 294 Allison Donnelly Eryri Harriers F 4 00:07:54 126 00:57:16 195 00:21:52 140 - 01:27:02 180 FS
195 350 88 Linda Arthan OO Tri F V3 00:08:21 158 00:55:24 177 00:23:50 203 - 01:27:35 181 FSV
241 113 656 Max Paterson Black Country Tri M #REF! 00:07:42 107 00:57:25 196 00:22:31 165 - 01:27:38 182 #REF!
100 145 753 Andrew Preston U/A M 3 00:09:46 240 00:53:18 143 00:25:12 237 - 01:28:16 183 MS
284 197 234 Roger Lines U/A M V1 00:07:02 52 00:54:32 165 00:26:45 262 - 01:28:19 184 MV
249 219 536 Jim Maiden U/A M V2 00:07:49 115 00:56:36 185 00:23:54 207 - 01:28:19 185 MV
49 306 1012 Christine Ashworth Halesowen ACC F 4 00:09:14 213 00:58:34 217 00:20:42 94 - 01:28:30 186 FS
242 298 1006 Lance Collymore U/A M 4 00:07:33 95 00:56:39 188 00:24:27 221 - 01:28:39 187 MS
74 129 693 Gavin Hartley U/A M 2 00:09:00 202 00:58:13 209 00:21:27 122 - 01:28:40 188 MS
171 323 1035 Steve Handley U/A M V1 00:10:10 254 00:55:17 176 00:23:16 192 - 01:28:43 189 MV
270 285 974 Anna Stamp Chester Tri F 2 00:07:49 117 00:57:46 203 00:23:10 185 - 01:28:45 190 FS
50 87 613 Andrew Butler U/A M 3 00:09:46 239 00:58:38 218 00:20:27 80 - 01:28:51 191 MS
327 339 1055 Philip Owens Cardiff Triathletes M B 00:06:46 39 00:56:42 189 00:25:32 242 - 01:29:00 192 MJ
294 327 354 Ciara Murphy Northern Area Tri F 3 00:06:16 22 00:58:00 206 00:24:46 226 - 01:29:02 193 FS
51 90 618 Philip Gardner U/A M 4 00:12:17 284 00:51:13 103 00:25:40 246 - 01:29:10 194 MS
335 335 1047 Jess Linford U/A F 4 00:07:03 54 00:57:02 192 00:25:08 235 - 01:29:13 195 FS
118 97 629 Brendan Baird U/A M 3 00:08:42 185 00:59:16 226 00:21:33 126 - 01:29:31 196 MS
2 288 418 Barbara Williams Wrecsam Tri F V2 00:09:37 231 00:57:40 202 00:22:18 153 - 01:29:35 197 FV
172 194 368 Jonathan Cahm Spectrum Striders M V1 00:08:54 199 00:56:21 183 00:24:21 216 - 01:29:36 198 MV
259 345 1062 Paul Hulston U/A M V1 00:07:42 106 01:00:26 238 00:21:44 137 - 01:29:52 199 MV
94 246 137 Nigel Hay U/A M V1 00:11:38 278 00:53:54 155 00:24:22 217 - 01:29:54 200 MV
148 313 1024 Anne Williams Eryri F V2 00:10:52 268 00:57:36 201 00:21:48 138 - 01:30:16 201 FV
65 211 868 Nicholas Scott U/A M 3 00:10:02 247 00:57:07 194 00:23:11 186 - 01:30:20 202 MS
92 272 961 Paul Clark U/A M 2 00:11:37 277 00:58:03 207 00:20:45 97 - 01:30:25 203 MS
102 170 381 Ian Yarroll U/A M V3 00:11:09 272 00:59:44 233 00:19:34 50 - 01:30:27 204 MSV
77 205 136 Melanie Grivell MSW Tri F V1 00:10:14 257 00:55:55 180 00:24:27 219 - 01:30:36 205 FV
119 168 795 Stephen Mills U/A M V2 00:09:22 216 00:56:46 190 00:24:38 225 - 01:30:46 206 MV
107 321 1032 Dave Evans U/A M V1 00:09:07 207 00:58:52 221 00:23:01 180 - 01:31:00 207 MV
106 305 1011 David Clifton U/A M V2 00:08:38 181 00:59:23 227 00:23:07 182 - 01:31:08 208 MV
274 221 250 Grant Watson U/A M 3 00:07:09 64 00:58:29 215 00:25:33 243 - 01:31:11 209 MS
61 204 857 Matthew Wallace U/A M 4 00:09:05 205 00:58:39 219 00:23:35 201 - 01:31:19 210 MS
372 11 51 Joanne Dodd Wrecsam Tri F V1 00:08:10 149 00:58:13 211 00:25:04 232 - 01:31:27 211 FV
73 128 692 Gary Reid Relay Relay U/A R #REF! 00:09:19 215 00:58:57 222 00:23:11 186 - 01:31:27 212 #REF!
293 151 100 Barry Fairhurst Pilkington Sub Aqua M 4 00:06:46 35 00:56:25 184 00:28:36 276 - 01:31:47 213 MS
75 201 420 Blaise Winstanley U/A M V1 00:09:49 243 00:59:10 225 00:22:59 179 - 01:31:58 214 MV
71 6 34 Eric Riddall U/A M V4 00:11:23 275 00:56:36 185 00:24:04 208 - 01:32:03 215 MSV
86 174 456 Robert Jones U/A M 4 00:09:01 203 00:58:28 214 00:24:36 224 - 01:32:05 216 MS
145 130 705 Cheryl Stansfield Multisport F V2 00:08:52 195 00:59:39 231 00:23:34 200 - 01:32:05 217 FV
36 124 688 Christopher Bluff U/A M V3 00:10:09 252 01:00:25 237 00:21:39 132 - 01:32:13 218 MSV
129 122 303 Vicky Ronald Carneddau Tri F 4 00:09:47 241 00:58:13 209 00:24:13 211 - 01:32:13 219 FS
97 91 619 Gary James Wrecsam Tri M 4 00:10:43 265 00:57:56 205 00:23:41 202 - 01:32:20 220 MS
133 70 580 Eifion Matthias U/A M V2 00:09:37 232 00:58:33 216 00:24:15 212 - 01:32:25 221 MV
158 314 1025 Nefyn Williams Eryri M V1 00:09:32 224 00:57:26 197 00:25:38 245 - 01:32:36 222 MV
269 358 502 Julie Shalloe Chester Tri F 4 00:09:59 245 00:58:09 208 00:24:50 228 - 01:32:58 223 FS
78 209 866 Fran Jones MSW Tri F V1 00:09:44 236 00:59:27 228 00:23:51 204 - 01:33:02 224 FV
161 105 642 David Muir U/A M 4 00:09:29 222 00:57:35 200 00:26:01 252 - 01:33:05 225 MS
170 308 1014 Andrew Crookes U/A M V2 00:10:09 253 00:59:07 224 00:24:09 210 - 01:33:25 226 MV
130 264 435 Raymond Rogers Billinge Judo M V3 00:10:07 250 00:59:01 223 00:24:26 218 - 01:33:34 227 MSV
33 125 689 David Chan U/A M 4 00:10:40 264 01:00:52 242 00:22:14 150 - 01:33:46 228 MS
55 134 150 Clare Welch U/A F V1 00:10:36 262 00:57:55 204 00:25:43 248 - 01:34:14 229 FV
124 283 972 Stephen Smith U/A M V2 00:09:31 223 01:03:38 253 00:21:08 109 - 01:34:17 230 MV
187 257 369 Nicholas Coombes U/A M 4 00:08:36 178 00:59:41 232 00:26:00 250 - 01:34:17 231 MS
34 126 690 Andrew Evans U/A M 4 00:11:01 270 01:04:48 259 00:18:38 24 - 01:34:27 232 MS
169 278 967 Lisa Elliott U/A F 4 00:08:57 201 01:02:13 248 00:23:32 199 - 01:34:42 233 FS
108 337 1053 Oscar Bairstow U/A M V3 00:09:29 221 00:58:27 213 00:26:55 265 - 01:34:51 234 MSV
143 332 1043 Robert Ward U/A M V1 00:09:35 228 01:00:38 239 00:24:46 227 - 01:34:59 235 MV
220 196 135 John Goddard U/A M V3 00:11:57 281 01:00:08 236 00:22:55 177 - 01:35:00 236 MSV
32 104 641 Andy Jones U/A M 4 00:09:41 234 00:58:48 220 00:26:32 258 - 01:35:01 237 MS
252 203 856 Michael Hunter U/A M 3 00:07:04 56 01:04:54 262 00:23:15 191 - 01:35:13 238 MS
70 296 1003 Dave Cotterell Warrington Tri M V2 00:12:00 282 00:57:34 199 00:25:40 247 - 01:35:14 239 MV
38 111 654 Nick Grivosti U/A M 4 00:07:45 111 01:04:50 260 00:22:45 174 - 01:35:20 240 MS
188 262 323 Nikki Pooke Pensby Runners F 4 00:08:45 189 01:05:07 264 00:21:28 123 - 01:35:20 241 FS
91 81 600 Paul Davies U/A M 4 00:08:10 150 01:01:37 245 00:25:37 244 - 01:35:24 242 MS
123 258 429 Graham Dawson Billinge Judo M 4 00:10:14 256 00:59:44 234 00:26:00 250 - 01:35:58 243 MS
41 32 282 Justin Russell Chester Tri M 3 00:08:07 141 00:59:36 229 00:28:15 274 - 01:35:58 244 MS
109 340 1056 Glenn Perris U/A M V1 00:09:44 236 00:59:49 235 00:26:29 257 - 01:36:02 245 MV
104 255 571 Tony Browning U/A M V1 00:10:09 251 00:59:36 230 00:26:29 256 - 01:36:14 246 MV
103 237 902 Alison Parry U/A F 1 00:08:49 192 01:05:56 267 00:21:31 124 - 01:36:16 247 FS
69 101 636 Nigel Williams U/A M V3 00:13:26 287 01:00:45 240 00:22:20 156 - 01:36:31 248 MSV
141 286 975 Jennie Sullivan U/A F 2 00:08:35 175 01:04:44 257 00:23:17 193 - 01:36:36 249 FS
56 135 711 Joe Parkinson U/A M 4 00:09:51 244 01:04:29 255 00:22:34 167 - 01:36:54 250 MS
256 274 963 Paul Astles U/A M 3 00:07:53 123 01:09:12 273 00:20:00 64 - 01:37:05 251 MS
4 360 17 Tanya Wilson Wrecsam Tri F 2 00:07:23 78 01:03:25 252 00:26:20 254 - 01:37:08 252 FS
131 244 921 Jon Smith The Scousers M 4 00:13:28 288 00:58:17 212 00:25:26 240 - 01:37:11 253 MS
185 171 292 John Shakeshaft Chester Tri M SV1 00:10:12 255 01:01:08 243 00:26:34 259 - 01:37:54 254 MVV
247 140 531 Gavin Floyd Chester Tri M V3 00:07:51 120 01:04:54 261 00:25:09 236 - 01:37:54 255 MSV
82 76 592 Rhys Davies U/A M 4 00:09:26 218 01:03:53 254 00:25:05 234 - 01:38:24 256 MS
157 132 707 Michael Barnett U/A M 2 00:10:04 248 01:02:06 247 00:26:34 260 - 01:38:44 257 MS
54 133 144 Laura Morrissey U/A F V1 00:11:02 271 01:01:25 244 00:26:26 255 - 01:38:53 258 FV
160 103 640 Keith Dearling U/A M V1 00:08:35 174 01:05:14 265 00:25:13 238 - 01:39:02 259 MV
45 290 328 Iorwerth Roberts Carneddau Tri M SV1 00:14:44 289 01:03:10 251 00:21:15 117 - 01:39:09 260 MVV
173 150 130 John Boyer Pilkington Sub Aqua M V1 00:08:36 180 01:03:03 250 00:27:39 272 - 01:39:18 261 MV
144 333 201 Thomas Hague Pilkington Sub Aqua M 3 00:08:29 166 01:04:44 258 00:26:51 263 - 01:40:04 262 MS
228 227 311 Jennifer Hopes Scarab Tri F 2 00:08:14 154 01:09:25 274 00:22:29 164 - 01:40:08 263 FS
99 112 655 Wendy Jones U/A F V1 00:07:53 124 01:04:33 256 00:27:46 273 - 01:40:12 264 FV
237 177 808 Sian Williams Chester Tri F 4 00:08:44 188 01:02:00 246 00:29:32 280 - 01:40:16 265 FS
81 156 780 Peter Farrell U/A M V1 00:12:18 285 01:00:48 241 00:27:19 269 - 01:40:25 266 MV
84 100 635 Tony Walker U/A M V4 00:11:16 273 01:02:54 249 00:26:51 264 - 01:41:01 267 MSV
371 247 452 Tony Howley Wrecsam Tri M V4 00:07:52 122 01:06:41 268 00:27:12 267 - 01:41:45 268 MSV
83 86 609 Brian Wood U/A M V4 00:09:34 227 01:05:02 263 00:27:15 268 - 01:41:51 269 MSV
149 320 316 Janet Morgan Chester Tri F V3 00:09:23 217 01:05:25 266 00:27:33 270 - 01:42:21 270 FSV
135 85 608 John Pugh U/A M V1 00:10:01 246 01:09:36 275 00:25:49 249 - 01:45:26 271 MV
40 120 680 Rachel Chan Warrington Tri F 3 00:07:34 98 01:10:25 277 00:29:06 277 - 01:47:05 272 FS
113 346 1063 Lorraine Carrington Manchester Tri F 4 00:09:08 208 01:14:02 280 00:25:19 239 - 01:48:29 273 FS
64 284 973 Roger Sproston U/A M 2 00:08:36 178 01:13:57 279 00:27:08 266 - 01:49:41 274 MS
52 107 651 David Quirk U/A M V1 00:10:15 258 01:15:36 284 00:25:05 233 - 01:50:56 275 MV
62 223 244 Kim-Sheree Dalton U/A F 3 00:11:46 279 01:13:39 278 00:26:08 253 - 01:51:33 276 FS
31 329 1039 Karen Crookes U/A F 3 00:10:37 263 01:08:43 271 00:32:25 286 - 01:51:45 277 FS
117 71 124 Neil Woodcock U/A M V2 00:09:47 242 01:09:53 276 00:32:44 287 - 01:52:24 278 MV
166 118 673 Juliette Wood U/A F 1 00:10:25 260 01:08:41 270 00:33:26 288 - 01:52:32 279 FS
162 28 262 Michael Jones Warrington Tri M V1 00:08:47 191 01:09:02 272 00:34:47 290 - 01:52:36 280 MV
89 235 900 Gwyneth Salmon Scarab Tri F V2 00:10:47 267 01:14:09 281 00:28:17 275 - 01:53:13 281 FV
289 282 971 Alasdair Seaton U/A M V1 00:07:25 84 01:16:55 285 00:29:27 279 - 01:53:47 282 MV
72 106 650 Neil Sandoz U/A M 4 00:10:05 249 01:16:58 286 00:27:36 271 - 01:54:39 283 MS
98 102 637 John Kelly U/A M V1 00:15:52 290 01:07:55 269 00:31:10 282 - 01:54:57 284 MV
96 62 565 James Keeley U/A M 4 00:11:29 276 01:14:37 282 00:29:16 278 - 01:55:22 285 MS
87 220 249 Brenda Watson U/A F SV1 00:10:59 269 01:15:33 283 00:29:42 281 - 01:56:14 286 FVV
58 188 528 Michelle Doughty U/A F 4 00:06:38 31 01:26:00 289 00:32:06 284 - 02:04:44 287 FS
60 191 544 Eileen Waldie U/A F V2 00:12:08 283 01:21:20 288 00:32:12 285 - 02:05:40 288 FV
37 293 994 Tracey Lanigan U/A F 3 00:12:41 286 01:21:09 287 00:32:04 283 - 02:05:54 289 FS
59 189 533 Kate Johnson U/A F 4 00:10:32 261 01:32:43 290 00:34:06 289 - 02:17:21 290 FS


Return To Results.

Back To Home Page.