Bala Standard Charity Swim 1500m
Position Bib # Athlete Name Gender Category Club Finish  Time Difference
1 2046 Dave Murray M MV Pencoed Tri 00:20:16 -
2 2008 TOM THORPE M U20 Wrexham Swim Club 00:20:27 +00:00:11
3 2027 Matthew Willis M U20 u/a 00:20:39 +00:00:23
4 2051 Jonny Rawlings M MV Cheltenham Tri 00:22:05 +00:01:49
5 2006 Joseph Turnbull M U20 Bootle & North Swim Club 00:23:47 +00:03:31
6 2015 Ben Scott M U20 Hillingdon Triathletes 00:23:54 +00:03:38
7 2050 Mark Southall M MV Black Country Triathletes 00:24:20 +00:04:04
8 2011 Evan Price M U20 u/a 00:24:38 +00:04:22
9 2013 ANDY BARTON M MSV SHREWSBURY MASTERS 00:24:46 +00:04:30
10 2029 Matthew Collins M U20 Oswestry Olympians 00:24:47 +00:04:31
11 2012 Alexander Telfer M MSV TRI3 SLEAFORD 00:24:53 +00:04:37
12 2052 Richard Roberts M MS u/a 00:25:19 +00:05:03
13 2039 Chris Garbets M MV u/a 00:25:27 +00:05:11
14 2022 Kate Pugh F U20 OO TRI 00:25:31 +00:05:15
15 2016 JAMES ROBINSON M MV PACTRAC 00:25:33 +00:05:17
16 2024 Martin Wood M MSV u/a 00:25:54 +00:05:38
17 2030 Andy Lowe M MSV u/a 00:26:01 +00:05:45
18 2040 Lee BARNFIELD M MS OO TRI 00:26:05 +00:05:49
19 2026 IAN HOUSTON M MV WRECSAM TRI 00:26:06 +00:05:50
20 2053 Anna Bartlett F FV S Y Tri 00:26:20 +00:06:04
21 2010 Brennan Townsend M MS EXETER TRI 00:26:30 +00:06:14
22 2036 Tony SINNETT M MV WRECSAM TRI 00:26:46 +00:06:30
23 2017 Paul Selley M MV u/a 00:27:34 +00:07:18
24 2038 Lucy Ayres F U20 Somerset RC Tri 00:28:05 +00:07:49
25 2047 KENNY BEGLEY M MSV Chester Tri 00:28:05 +00:07:49
26 2028 RICHARD COLLINS M MV Oswestry Olympians 00:28:18 +00:08:02
27 2021 Clifford Mitchell M MV u/a 00:28:19 +00:08:03
28 2032 Lee Williams M MV Oswestry Olympians 00:28:27 +00:08:11
29 2045 Jack Bayliss M MSV Newcastle Staffs Tri 00:28:39 +00:08:23
30 2020 Gareth Jones M MV Chester Uni 00:28:44 +00:08:28
31 2042 Peter Johnson M MV St Helens 00:28:59 +00:08:43
32 2025 Sue Cheslett F FV u/a 00:29:04 +00:08:48
33 2019 Amelia Grass F FS Chester Uni 00:29:37 +00:09:21
34 2031 Mark Cox M MS BCT 00:30:02 +00:09:46
35 2037 Rob Jones M MV WRECSAM TRI 00:30:21 +00:10:05
36 2007 MIKE WATERS M MV WRECSAM TRI 00:30:34 +00:10:18
37 2005 Helen Flint F FS TFN TRI CLUB 00:30:46 +00:10:30
38 2043 Shaun Okeefe M MV WRECSAM TRI 00:31:16 +00:11:00
39 2055 Garaint Rowlands M MV u/a 00:32:04 +00:11:48
40 2033 Steve Smith M MVV WRECSAM TRI 00:32:21 +00:12:05
41 2054 Beth Sexton F FS u/a 00:32:22 +00:12:06
42 2048 Sarah Ryder F FV WRECSAM TRI 00:33:49 +00:13:33
43 2023 ALISON BLINCOWE F FV OXFORD TRI 00:33:56 +00:13:40
44 2044 Nick Jones M MS Cadence Tri 00:34:20 +00:14:04
45 2041 TONY DOYLE M MSV St Helens 00:34:54 +00:14:38
46 2003 Jan Morgan F FVV CHESTER TRI 00:35:14 +00:14:58
47 2002 Louise Moore F FV Scarab Triathlon Club 00:35:16 +00:15:00
48 2018 Jude Loder F FS u/a 00:35:16 +00:15:00
49 2009 Glen Wareing M MV u/a 00:35:19 +00:15:03
50 2049 Catherine Allen F FV u/a 00:42:08 +00:21:52
51 2034 Steve HOWARD M MV Warrington Tri 00:46:55 +00:26:39
52 2014 Caryl Williams F FS u/a 00:47:52 +00:27:36
53 2004 Rup Lindley M MV u/a 00:54:13 +00:33:57